مهدی چمران از وجود آثار ارزشمند هنری در موسسه صبا ابراز خوشحالی کرد
 

 

 

فروش محصولات هنرمندان معلول باید در اولویت باشد.

 

مهدی چمران از وجود آثار ارزشمند هنری در موسسه صبا ابراز خوشحالی کرد و این آثار را محصول تلاش خانواده ها دانست.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا ، وابسته به فر هنگستان هنر،مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران در بازدید از موسسه صبا و نمایشگاه همام گفت: نمایشگاه همام آثار پرباری دارد که شامل کارهای خوب وارزنده است، به خصوص وقتی این آثار توسط معلو‌لین که امکانات وتوانایی فرد عادی را ندارند، خلق شده است.

چمران با اشاره به درصد بالای معلولیت برخی از هنرمندان شرکت کننده،گفت: خیلی توانایی بالایی میخواهد هنرمندی که کاملا از بینایی برخوردار نیست، خطاطی می کند. این هنرمند و هنرش ستودنی است.

چرا که بی آنکه دیده باشد، باید حس کند  وقتی که یک خط را می کشد، چقدر باید متناسب باشد با کاری که یک خطاط انجام می دهد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: باید  تلاش کرد که محصولات هنری این عزیزان در معرض دید عموم  و استفاده آنها بواسطه خرید قرار بگیرد.

به ویژه اینکه باید فضایی باشد که آنها بتوانند محصولات خود را عرضه کنند. نه فقط در تهران، بلکه در تمام کشور باید این فضاها در نظر گرفته شود که بتوانند راحت کار کنند ومردم هم قاعدتا از آن استفاده خواهند کرد.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر فروش آثار توانیابان هنرمند تصریح کرد: با برنامه ریزی خوب می توان به این مهم دست یافت تا آثارشان به فروش برسد و بواسطه آن بتوانند خود و خانواده ایشان امرار معاش کنند. مکان های دائمی اختصاص داد تا در طول سال محصولاتشان را بفروشند.

در این صورت به صورت خود کفا کار خود را انجام  می دهند و نیازمند کسی نیستند . ما در ارتباط با زنان سرپرست خانوار موفق به انجام چنین رویکردی شده ایم. برخی از آنها کارگاه‌های بزرگی دارند و در نمایشگاه‌هایی که برگزار می شود، به صورت  فصلی یا دائمی کارهایشان را ارائه می دهند، در این مورد هم می توان این کار را کرد. اصولا مردم کارهای زیبا را دوست دارند  و تمایلشان بر آن است که در خانه هایشان از آنها استفاده کرده و بهره مند شوند.

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٤ آبان ١٤٠٢ - ١٢:٥٦ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.