نشست میان رئیس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر فرهنگ و رئیس فرهنگستان هنر چین مناسبات هنری
 

 

مناسبات هنری ایران و چین گسترش می‌یابد. 

با نشست میان رئیس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر فرهنگ و رئیس فرهنگستان هنر چین مناسبات هنری این دو کشور گسترش می‌یابد.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا فرهنگستان هنر، در این مراسم که در راستای همکاری‌ها و تعاملات فرهنگی هنری ایران و چین صورت می‌گیرد، مجید شاه‌حسینی، رئیس فرهنگستان هنر، محمدعلی رجبی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، چن دینگ شیانگ، معاون شهردار نینگ بو، و لواینگ چوانگ، معاون وزیر فرهنگ و گردشگری چین و رئیس فرهنگستان هنر چین به سخنرانی می‌پردازند.

پخش نماهنگ‌های«راه آبی ابریشم»، «معرفی فرهنگ و گردشگری شهر نیگ‌بو- تمدن شرقی (راه ابریشم دریایی- فرهنگ انسانی چین، بستر تولید سفال)» و «معرفی فرهنگ و گردشگری شهر نیگ بود- خلاقیت انسانی ( مهارت ساخت و ساز هنر) از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

اجرای موسیقی هنرمندان چینی «اوو» نیز از جمله برنامه‌های این مراسم است. در حاشیه این مراسم نمایشگاه سفال و سلادون چین در موسسه فرهنگی هنری صبا گشایش می‌یابد.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه سفال و سلادون چین از 9 آبان 1402 به مدت یک‌ماه می‌توانند به مؤسسه فرهنگی هنری صبا مراجعه نمایند.

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٨ آبان ١٤٠٢ - ٠٩:٣٨ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.