نخستین نمایشگاه نو آوری وکار آفرینی هنر در صبا برگزار می شود.
 

 

 

نخستین نمایشگاه نو آوری وکار آفرینی هنر در صبا برگزار می شود.

تا انتهای حضور ، بدیع ترین دست آفرینی های هنر خراطی را رونمایی می کند .

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، این نمایشگاه که نمودار نگاهی جدید به یک هنر ظریف کهن است شامل 25 اثر از یاسر یامی هنرمند باسابقه و صاحب نام کشورمان همراه با 25 اثر از 15 هنرجوی جوان است که در قالب حجم، مجسمه و نقوش تزئینی ارائه می شود.

این نمایشگاه عصر پنجشنبه 11 خرداد از ساعت 14 تا 19 در نگارخانه فرشچیان با حضور علاقمندان گشایش     می یابد.

یاسر یامی از سال 85 به تدریس هنر معرق و از سال 93 به تدریس هنر خراطی اشتغال دارد که در طول این سال‌ها بیش از 800 هنرجو را به بازار این هنر

معرفی کرده است که بیشتر آنان در این کسب و کار بصورت مستقل، مشغول تولید و عرضه اثر و تدریس این رشته می باشند.

وی نمایشگاه‌های متعددی در کشورهای مختلف جهان از جمله: اسپانیا، ایتالیا، آلمان، کره جنوبی،  چین، ترکیه، تاجیکستان، و.... از آثار خود برگزار نموده است.

این هنرمند برجسته همچنین عضو انجمن خراطان آمریکا تا سال 2018، عضو رسمی شورای جهانی صنایع دستی از سال 2014 تاکنون بوده و کسب مدال خلاقیت و نوآوری در سال 2014 درچین، برنده مسابقات هنری در جزایر قناری در سال 2017، معرفی بعنوان هنرمند جوان برگزیده کشور در سال 93 از طرف سازمان صنایع دستی، نفر اول جشنواره صنایع دستی در سال 95 بخشی از افتخارات  وی در سطح داخلی و بین المللی محسوب    می شود

یاسر یامی همچنین سالهاست در دانشگاه هنر، رشته خراطی را تدریس می کند. وی مدرک درجه دو هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد دارد و آخرین نمایشگاه آثارش پیش از صبا در مهر سال گذشته در روسیه_ مسکو برگزار گردیده است.

(تا انتهای حضور) تا 20 خرداد همه روزه از 10 تا 18 (بجز ایام تعطیل) پذیرای مشتاقان خواهد بود.

 

 

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٢ - ١١:٢٥ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.