بازدید محمود شالویی ومحمد مهدی دادمان از نمایشگاه 10 نقش یادگار 10 نقاش ماندگار
 

 

 

 

بازدید مسئولان فرهنگی هنری کشور از یادنگاره های تاریخ هنر انقلاب در «صبا»

 

در آخرین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، شماری از مسئولان و مدیران فرهنگی هنری کشور با حضور در «صبا» از نمایشگاه «10 نقش یادگار از 10 نقاش ماندگار» شامل خاطره سازترین آثار هنر انقلاب و دفاع مقدس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- در این بازدید که با همراهی دبیر فرهنگستان هنر و سرپرست موسسه صبا صورت گرفت دکتر محمود شالویی رئیس انجمن مفاخر فرهنگی، محمدمهدی دادمان ریاست حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بهمراه معاون هنری این مرکز از نمایشگاه 10 نقش یادگار از 10 نقاش ماندگار در نگارخانه استاد فرشچیان این مجموعه بازدید کردند.

دکتر شالویی در جریان این بازدید با تاکید بر اهمیت و ارزشمندی آثار ارائه شده در این نمایشگاه و جایگاه آنها در شکل بخشی به حافظه تصویری و گنجینه هنری دوران انقلاب و دفاع مقدس یادآور شد که بازخوانی این جریان هنری می تواند موجب استمرار و پویایی آن و زنده نگهداشتن معنا و طریقتی باشد که هنر انقلاب را آیینه تمام نمای معنویت، فضیلت و معرفتهای متبلور در ماهیت این انقلاب ساخت.

دادمان نیز برگزاری این نمایشگاه را فرصتی مغتنم برای پیوند نسل امروز با پیام و نگاه و رهیافتهای نقاشان شاخص و جریان ساز هنر انقلاب شمرد و ابراز امیدواری کرد که روح این هنر با زبانی جهانی و فرازمانی، همچنان منعکس کننده حقایق و مفاهیم متعالی این انقلاب و ارزش آفرینی های مردان حماسه و جهاد و شهادت و تابلوی تجسم بخش مقاومت اسلامی در جهان باشد.

در پایان این بازدید، مسئولان حاضر در اتاق آینه صبا در نشستی با دکتر بهنام زنگی سرپرست موسسه صبا و دکتر اسماعیلی دبیر فرهنگستان هنر، درخصوص ترسیم چشم اندازهای مشترک از همکاریها در آینده گفتگو و تبادل نظر کردند.

گفتنی است نمایشگاه 10 نقش یادگار از 10 نقاش ماندگار تا پایان فروردین ۱۴۰۲ همه روزه از 10 صبح تا 18 عصر- به استثنای ایام تعطیل- میزبان تمامی علاقمندان خواهد بود.

 

 

 

 

   زمان انتشار: شنبه ٢٦ فروردين ١٤٠٢ - ١٠:٠١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.