موسسه صبا میزبان نگاره‌های ايراني
 

 

موسسه صبا میزبان نگاره‌های ايراني

 

یازدهمین دوسالانه نگارگری ایران با انتخاب برترین های هنر ملی افتتاح شد.

 

باحضور و مشارکت چند نسل از نگارگران ایرانی از سراسر کشور و در انواع گرایشها و شیوه ها، یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران، تازه ترین جلوه های این هنر اصیل، نفیس و فاخر را به روایت برگزیدگانش از استادان و پیشکسوتان تا نسل جوان بر دیوارهای «صبا» نشاند.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران که با همکاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد، مرکز هنرهای تجسمی ارشاد، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، دانشگاه هنرهای اسلامی فرشچیان و دانشگاههای هنر کشور، فرهنگستان هنر برگزار گردید، در این دوره با انتخاب ۲۲۱ اثر از ۱۵۰ هنرمند از میان صدها هنرمند ایرانی در رشته های: نگارگری- طراحی- تذهیب- گل و مرغ، عصر روز شنبه ۱۳ اسفند در نگارخانه های: ممیز- خیال- آیینه واقع در موسسه صبا بزرگترین میعاد و میهمانی هنر ملی ایران را آغاز کرد.

ویژگی چشمگیر این دوره، حضور گرایشها و نگاههای خلاق، نوآور و ایده های جدید در هنر نگارگری است که روحی تازه به این هنر کهن سرزمینمان می دهد. پیوند فضاها و صحنه های زندگی امروز و تجربه و بیان معاصر با نگارگری ایران در آثار برگزیده این دوره نویدبخش بازآفرینی و استمرار این هنر بدیع و زیبایی آفرین ملی و نمایشگر و گشایشگر ظرفیتهای وسیع و پویای این هنر در قلم و نگاه نسل جوان هنرمندان است.

در آیین گشایش این دوره که با استقبال انبوه علاقمندان مشتاق مواجه شد،  سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری دوسالانه یازدهم،  آزادی دبقیر ، دکتر یارزاده ریاست دانشگاه فرشچیان و عضو شورای سیاستگذاری، شماری از مدیران فرهنگستان هنر ، واحدی رئیس مرکز توسعه هنرهای تجسمی و شمار زیادی از مسئولان و مدیران هنری و هنرمندان نام آور و برجسته کشور حضور داشتند.

یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران با شکل دادن به ضیافت بزرگ و باشکوه نگارگران سراسر ایران و با معرفی استعدادهای برتر نسل نو تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ در گالری ممیز، خیال، و آیینه در صبا میزبان تمامی علاقمندان ظرافتها و زیبایی های این هنر شورانگیز و شگفتی آفرین خواهد بود.

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٤ اسفند ١٤٠١ - ٠٩:١٩ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.