گشایش نمایشگاه نقاشی کارنامه چهل سال «هنر انقلاب» در صبا
 

 هم‌زمان با بیستم فروردین، روز هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت  سید مرتضی آوینی، صبا با نمایشگاه «انقلاب هنر» نمایی از سیر چهل ساله هنر انقلاب در حوزه نقاشی را برای همه علاقمندان، پژوهشگران و محققان رونمایی کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه «انقلاب هنر» که آیینه ای از چهار دهه استمرار و حیات «هنر انقلاب» است، عصر روز سه شنبه 20 فروردین با حضور شماری از نام آوران هنر و نقاشی انقلاب و سایر علاقمندان در نگارخانه خیال موسسه صبا گشایش یافت  و مجموعه ای شامل بیش از 80 اثر از گنجینه هنر انقلاب را به معرض نمایش گذاشته است.
در این نمایشگاه آثار استادان نام آشنایی چون: استاد احمد اسفندیاری، حبیب آیت اللهی، دکتر حبیب صادقی، کاظم چلیپا،  مصطفی گودرزی، ناصر پلنگی، مرتضی اسدی، غلامعلی طاهری و.... به چشم می خورد که بسیاری از این آثار یا دیده نشده و برای نخستین بار به نمایش درآمده است.
ویژگی مهم این نمایشگاه به گفته دکتر محمدعلی رجبی دبیر «انقلاب هنر»؛ نمایش آثار هنرمندان شاخص مکتب نقاشی قهوه خانه یا «خیالی نگاری» در حوزه هنر انقلاب است که پیوند این شیوه مردمی را با بزرگترین حادثه تاریخ معاصر این سرزمین به نمایش می گذارد. در این قسمت نیز حضور بزرگان این هنر همچون: منصور وفایی، حسین حسینی، محمد فراهانی و علی اکبر لرنی چشمگیر است.
ویژگی و وجه امتیاز دیگر «انقلاب هنر»، حضور انواع گرایشها، جریانها و شیوه ها در این چهارده است که طیف وسیعی از نمایندگان هنر معاصر را در انعکاس آخرین انقلاب قرن، پوشش می دهد و شمایی از کلیت جریان هنر معاصر ایران را نیز بازخوانی می کند.
«انقلاب هنر» با ارائه تجلیاتی فرازمند و فاخر از «هنر انقلاب» در یک سیر تاریخی از سال 1358 تا امروز تا 10 اردیبهشت (همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 10 صبح الی 19 عصر) درنگارخانه خیال موسسه  صبا میزبان تمامی علاقمندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

برای مشاده تصاویر اینجـــا کلیک کنید.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨ - ١٥:٥٨ | نسخه چاپي

خروج