کامبيز درم بخش:

  صبا برای ميزباني از بزرگ‌ترين همایش هنري سالانه ايران بهترين گزينه است
 

استاد کامبیز درم بخش چهره پیشکسوت هنری ایران در حاشیه برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، موسسه صبا را یک عامل موثر در رونق و مدیریت حرفه ای و تخصصی این رویداد مهم سالانه هنر معاصر کشورمان توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این کاریکاتوریست و هنرمند باسابقه در بازدید از یازدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر که این روزها در گالریهای خیال- آیینه- خیال شرقی صبا در حال برگزاری است ، با اشاره به ظرفیتهای این موسسه در میزبانی از «بزرگترین رخداد هنری سال در ایران» خاطرنشان کرد:

فضای صبا برای چنین حرکت بزرگی بسیار مناسب است. برای نمایشگاه و جشنواره ای در این ابعاد و با این حجم وسیع آثار، شاید در کشورمان نتوانید مجموعه ای پیدا کنید که امکاناتی در این سطح برای نمایش آثار در یک سطح کیفی و حرفه ای مطلوب و از هر جهت خوب، در اختیار داشته باشد و این یک پشتوانه برای هنر و هنرمندان ماست.

وی  پیرامون برگزاری نمایشگاه هنر های تجسمی فجر نیز افزود: جشنواره تجسمی فجر هنوز یک جشنواره جوان محسوب می شود اگر با نظایر آن در جهان مقایسه شود که بیش از سی و چهل و پنجاه سال از عمرشان می گذرد. ما امسال تازه یازدهمین دوره را برگزار می کنیم و در همین مدت کوتاه شاهد رشد و ارتقای جشنواره و بهتر و کاملتر شدن آن به لحاظ  کیفی بوده ایم و مطمئنا این روند رو به اوج ادامه خواهد داشت.

عضو شورای سیاستگذاری جشنواره یازدهم در بیان ویژگیهای منحصر بفرد این دوره یادآور شد:

امسال هنرمندان بیشتری شرکت داشتند و با تغییرات مدیریتی، میزان مشارکت بسیار گسترده تر بود. اتفاق خیلی مهم بعدی این بود که گالریها هم آمدند و حضور پیدا کردند و این از ویژگیهای اصلی این دوره است.

موسسه صبا تا 15 اسفند میزبان تمامی هنرمندان و علاقمندان بازدید از «کارنامه یکساله هنرهای تجسمی معاصر» خواهد بود.

فرصت بازدید از نمایشگاه یازدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، همه روزه 10 تا 18 و روزهای جمعه 16 الی 20 خواهد بود.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧ - ١٥:٢١ | نسخه چاپي

خروج