موزه فلسطین، میزبان " نور عشق " شد.

  سروهای دست بسته در آب، به روایت پوسترهای هنرمندان
 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه" نور عشق " دوشنبه 27شهریور با حضور هنرمندان و علاقمندان در موزه هنر های معاصر فلسطین گشایش یافت.

دراین مجموعه که شامل 26 پوستر از 19 تن از دانشجویان هنر دانشگاه سوره است نگاهی تازه به حماسه ماندگار یکصد و هفتاد و پنج شهید غواص شده؛ سروهای دست بسته در آب که غریبانه اروند رود را شهادتگاه بزرگترین معراج عظمت روح انسان کردند.

این نمایشگاه که همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می شود حاصل انتخاب 26 اثر، از تعداد زیادی پوستر طراحی شده توسط دانشجویان هنر این دانشگاه با موضوع ترسیم جانفشانیهای غواصان شهید حماسه ساز است که با راهنمایی و انتخاب پژمان دادخواه، مدرس هنر دانشگاه سوره جمع آوری و ارائه شده است. وی در این باره اظهار داشت: آثار عرضه شده از میان تعداد زیادی از آثار ارسال شده بود که پس از ماهها بررسی، نهایتا 28 اثر که واجد معیارهای لازم تشخیص داده شدند برای این نمایشگاه انتخاب شدند.

وی در خصوص معیارهای انتخاب گفت: هم تکیه بر تکنیک و فرم که به لحاظ استانداردهای اجرا، قابل قبول باشد، و هم تکیه بر محتوا و نزدیک شدن به ایده مورد نظر، برای ما محوریت داشت و در این نمایشگاه هم شیوه های اجرایی متفاوتی را برای بیان و انعکاس یک موضوع، در کنار هم می بینیم.

دادخواه درباره علت انتخاب این موضوع، یادآور شد: حماسه پیدا شدن این غواصان با آن کیفیت به گونه ای بود که عاطفه جمعی را بشدت برانگیخت و نمادی از مظلومیت فرزندان این ملت در مقاومت و دفاع خود از این سرزمین شد و بسیار تاثیرگذار بود. هنر گرافیک و طراحی پوستر به لحاظ قابلیتهای زیبایی شناسانه و رسانه ای خود برای جلوه بخشی عواطف و احساسات و ایده های خلاقه هنرمندان، فضای خوبی بود و من معتقدم این موضوع، در همه شاخه ها و گرایشهای هنری از سینما و تئاتر تا انواع هنرهای تجسمی همچنان جای کار دارد و در حد شایسته ای به آن پرداخته نشده است.

" نور عشق " با ارائه منظری دیگر از بلندای معراج مظلومترین سروهای دست بسته در آب از نگاه هنرمندان جوان، بمدت یک هفته میزبان عموم بازدید کنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦ - ١٦:٥٥ | نسخه چاپي

خروج