صبا؛ میزبان " گردش دایره وار هر لحظه وجود من "

  موسسه فرهنگی هنری صبا با گشایش نمایشگاه نقاشی " گردش دایره وار هرلحظه وجود من " روایتی تازه از مفهوم گرایی و سیر معنایی و شهودی را از منظر انتزاع به نمایش گذاشت.
 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه انفرادی که عصر روز شنبه شانزدهم اردیبهشت در نگارخانه لرزاده گشایش یافت شامل 20 اثر از آرزو سرور پور است که در دو بخش بهم پیوسته شامل: آفرینش و شهود، علایق ذهنی هنرمند را در بستری از طرح مباحث و مفاهیم عرفانی و هستی شناسانه در قالب نقاشی انتزاعی ارائه می کند.

در بخش آفرینش، آثار ارائه شده در قالب آب مرکب و آکرولیک و در بخش دوم، آکرولیک و کولاژ بوده و در مرحله نهایی، چیدمانی از حجم به چشم می خورد که در کنار هم، چرخه رجعت و منظومه سیر کمالی و اتصال به ازلیت و ابدیت مطلق را تداعی می کند.

هنرمند که دانش آموخته فلسفه هنر از دانشگاه هنر بوده و بیش از 13 سال تدریس هنر و برگزاری نمایشگاههای متعدد انفرادی و شرکت در نمایشگاههای گروهی نقاشی و نگارش مقالاتی در حوزه فلسفه و حکمت اسلامی را نیز در سابقه فعالیتهای خود دارد، هدف از این نمایشگاه را در استمرار نمایشگاههای قبلی، ترسیم تعلق درونی خود به فلسفه اسلامی و سیر شهودی و بیان حکمت " وصل به اصل خویشتن " عنوان کرد و نقاشی را نه از سر تفنن صرف، که وسیله ای برای بیان مقصود و اظهار این تعلقات درونی و دیرینه خود شمرد.

نمایشگاه نقاشیهای مفهومی و معناگرای آرزو سرورپور، تا 23 اردیبهشت از ساعت 10 الی 18 پذیرای عموم علاقمندان تجلی معنا در نقاشی معاصر خواهد بود.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٤:٣٨ | نسخه چاپي

خروج