در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد:

  نمایشگاه تصاویر منتخب کتابت های فاخر قرآن کریم
 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، همزمان با ماه مبارک رمضان تصاویر 67 اثر از کتابت های فاخر متعلق به موزه ملک، با همکاری انتشارات فرهنگستان هنر و موسسه صبا در نگارخانه خیال موسسه صبا به نمایش در آمد.

آثار این نمایشگاه در قطع 50*70 از روی نسخ اصلی تهیه شده و به معرفی هنرهای اسلامی مرتبط با کتابت قرآن کریم از جمله تذهیب، تشعیر، جلدسازی، نقاشی داخل جلد، صفحه آرایی و ... می پردازد.

در بخش جنبی این نمایشگاه 12 اثر مربوط به آثار معماری همراه با نقوش سنتی مساجد زمان قاجار که دارای کتیبه و خوشنویسی هستند، نیز دیده می شود.

این نمایشگاه به علت ارزش تصاویر این میراث خوشنویسی ایرانی و به مناسبت ماه مبارک رمضان برای دومین بار در معرض دید عموم قرار گرفت. لازم به ذکر است این آثار مرداد ماه سال 1391 نیز در موسسه صبا به نمایش در آمده بود.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به خیابان ولی عصر، خیابان طالقانی ، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه كنند. این نمایشگاه از پنجشنبه 12 تیر تا پایان ماه مبارک رمضان همه روزه بجز ایام تعطیل، از ساعت 10 لغایت 16، میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٣ - ١٣:٢٩ | نسخه چاپي

خروج