از سلسه بزرگداشتهای خاندانهای هنری ایران
 

 

از سلسه بزرگداشتهای خاندانهای هنری ایران توسط فرهنگستان هنر:

صبا میزبان سه نسل خلاقیت هنری در خاندان هراتی می شود.

 

با برگزاری بزرگداشت و نمایشگاه آثار خاندان هراتی به همت فرهنگستان هنر، «صبا» از روایت یک قرن تداوم هنر ایرانی در سه نسل این خانواده هنرمند میزبانی می کند.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه و آیین بزرگداشت در راستای سلسله برنامه های بزرگداشت فرهیختگان نام آشنای هنر این یک قرن ایران توسط فرهنگستان هنر برگزار می شود و طی آن از بیش از نیم قرن هنر استاد محمدمهدی هراتی هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی و هنرهای سنتی ایران تجلیل می شود. این شخصیت ارزنده هنری در رشته های مختلفی ازجمله: نقاشی ( سیاه قلم، آبرنگ و رنگ روغن )- طراحی- قطاعی- لایه چینی- نگارگری- رنگ سازی سنتی- نقاشی روی چوب و قلمدان- نقاشی روی شیشه- چرم- سرامیک- نقاشی با رنگ لعاب روی کاشی و سرامیک- خوشنویسی خطوط کهن، آثاری بدیع ارائه نموده و سالها به تدریس رشته های مختلف هنرهای اصیل ایرانی به هنرجویان اشتغال داشته است. بخش دیگر فعالیتهای پژوهشی پردامنه و پیوسته این استاد گرانمایه، تالیف بیش از پنجاه جلد کتاب در حوزه های گوناگون آموزش و پژوهش هنر ایرانی است که در طی این سالها به انتشار رسیده است.

این نشست و نمایشگاه که عصر روز 25سه شنبه  بهمن در تالار ایران فرهنگستان هنر و نگارخانه استاد لرزاده صبا گشایش می یابد، از سلسله برنامه های گروه هنرهای سنتی و صنایع دستی فرهنگستان هنر است که این بار به خاندان استاد هراتی عضو پیوسته فرهنگستان هنر اختصاص می یابد.

بزرگداشت استاد محمدمهدی هراتی، سه‌شنبه 25 بهمن 1401، ساعت 14 در سالن ایرانِ فرهنگستان هنر با حضور شمار زیادی از نام آوران هنر ایران برگزار و پس از آن نمایشگاهی از حدود 100 اثر از خاندان هراتی، شامل آثار استاد محمدمهدی هراتی، حاج محمد هراتی (پدر استاد محمدمهدی هراتی)، الهام هراتی (دبیر هنری نمایشگاه)، و شیرین هراتی، در حوزه‌هایی چون نگارگری، نقاشی، لایه‌چینی و تصویرسازی پوستر در نگارخانه استاد لرزاده واقع در مجموعه «صبا»، آغاز به میزبانی از اهالی هنر و فرهنگ خواهد کرد.

گفتنی است نمایشگاه خاندان هنری هراتی تا تاریخ11 اسفند1401 همه روزه از 10 صبح الی 18 عصر به نشانی: تقاطع ولیعصر- طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر(صبا) روبروی درب خروجی سینما فلسطین، موسسه فرهنگی، هنری صبا منتظر عموم علاقمندان ظرایف و زیباییهای هنرهای سنتی تا نوین ایران بروایت یکی از خاندانهای هنرمند این سرزمین خواهد بود.


 

   زمان انتشار: دوشنبه ٢٤ بهمن ١٤٠١ - ١٦:٢٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.