هنرمندان دارای معلولیت، صاحب نگارخانه دائمی، صندوق اعتباری و کارت عضویت صنفی می شوند
 

 

 

قول وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرمندان توانیاب:

هنرمندان دارای معلولیت، صاحب نگارخانه دائمی، صندوق اعتباری و کارت عضویت صنفی می شوند 

دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در موسسه صبا و بازدید از سومین جشنواره بین المللی همام و دیدار با هنرمندان دارای معلولیت، برای این هنرسازان امیدآفرین خبرهایی خوش داشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا، وابسته به فرهنگستان هنر ،در این بازدید که عصر روز دوشنبه 15 آبان ماه ۱۴۰۲ در میان استقبال پرشور انبوهی از هنرمندان دارای معلولیت از همه شهرهای ایران و در فضایی سراسر انگیزه و آفرینش انجام گرفت، دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نگارخانه های خیال و آیینه، در جریان خلاقیتهای این هنرمندان با انواع معلولیت‌های جسمی،ذهنی، حرکتی قرار گرفت و با آنان گفتگو کرد.

وی در این بازدید بر عظمت حرکتی اینچنین که در قالب جشنواره همام تحقق یافته تاکید و استمرار آن را در آینده، یک ضرورت جدی خواند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید که با همراهی معاونان و مدیران بخش‌های مختلف این وزارتخانه انجام گرفت خبرهای خوش و امیدبخشی هم برای هنرمندان دارای معلولیت داشت.

وی از تصمیمات جدید  فرهنگ و هنر کشور در خصوص واگذاری یک گالری دائمی جهت نمایش و فروش آثار این هنرمندان و بمنظور حمایت از آنان، تشکیل صندوق اعتباری و همچنین صدور کارت عضویت صنفی هنرمندان و برخورداری از تسهیلات و بیمه این قشر برای هنرمندان دارای معلولیت‌های مختلف خبر داد که می تواند شور و نشاطی دیگر به این اسوه های توانمندی و تلاش ببخشد.

محمدمهدی اسماعیلی جشنواره همام را مهمترین بستر رشد و پرورش خلاقیت‌ها و قابلیتها و استعدادهای هنرمندان توان باب کشور شمرد و کار بزرگ دست اندرکاران این حرکت را قابل ستایش و ماندگار توصیف کرد.

گفتنی است سومین جشنواره همام که با استقبال بی سابقه مردمی روبرو شده است تا پایان روز چهارشنبه 17 آبان در صبا دایر خواهد بود.

 

 

   زمان انتشار: سه شنبه ١٦ آبان ١٤٠٢ - ١٢:٢٨ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.