وزیر فرهنگ و ارشاد در «صبا»
 

 

وزیر فرهنگ و ارشاد در «صبا» نوید تسهیلات حمایتی دولت برای هنرمندان هنرهای تجسمی کشور را داد

 

در بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمراه معاونان و مدیران این وزارتخانه از پانزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در «صبا»، «محمدمهدی اسماعیلی» از برنامه ها و سیاستگذاریهای ویژه دولت سیزدهم برای رونق کیفی و کمی هنرهای تجسمی و حمایت از هنرمندان فعال در این عرصه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- در این بازدید که عصر جمعه 21 بهمن ماه در این مجموعه با همراهی مدیران و مسئولان فرهنگستان هنر و موسسه صبا انجام شد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کیفیت چشمگیر و غنای شکلی و محتوایی- معنایی آثار هنری در جشنواره پانزدهم که روندی روشن و رو به جلو را در چشم انداز هنری کشورمان ترسیم می کند، حضور گسترده هنرمندان در این دوره را کم نظیر و امیدآفرین خواند و مشارکت آنان را سرمایه اعتلای هرچه بیشتر هنرهای اسلامی و ایرانی دانست.

وی با تاکید بر اولویت حمایت از هنرمندان در افقهای کلان سیاستگذاری فرهنگی دولت، از برنامه های ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ایجاد بسته های حمایتی و تشویقی جهت هنرمندان هنرهای تجسمی خبر داد و اعلام کرد بزودی برنامه مدون دولت و هدفگذاریهای آن در این مسیر به اطلاع همگان خواهد رسید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اهتمام وزارت فرهنگ در دوره جدید مبنی بر حمایت ویژه از اهالی هنرهای تجسمی یادآور شد: در دوره جدید برنامه‌ریزی مدونی برای حمایت از هنرمندان این عرصه درنظر گرفته شده است و بر این اساس، با تصویب «خرید آثار هنری» در کمیسیون فرهنگی دولت به دنبال رونق هرچه بیشتر این حوزه هستیم.

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه آثار فاخر و شایسته‌ای به پانزدهمین دوره نمایشگاه هنرهای تجسمی ارسال شده است، تصریح کرد: این دوره از نمایشگاه را می‌توان یکی از پررونق‌ترین ادوار جشنواره هنرهای تجسمی فجر برشمرد.

وی در ادامه افزود: در جشنواره پانزدهم نسبت به گذشته شاهد حضور چشمگیر نسل نو هنرمندان هستیم که این مسئله در کنار تقویت بُعد رقابتی جشنواره از ویژگی‌های برجسته این رویداد هنری به شمار می‌رود.

گفتنی است نمایش آثار منتخب پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نگارگری، خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، طراحی گرافیک، حجم، تصویرسازی، کارتون و کاریکاتور تا ۲۸ بهمن ماه جاری ادامه خواهد داشت.

 

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به خیابان ولی‌عصر(عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی پلاک ۱۲۵ مراجعه کنند.


 

   زمان انتشار: شنبه ٢٢ بهمن ١٤٠١ - ١٦:٣٧ | نسخه چاپي

خروج