«صبا» طبیعت را در قاب نقاشی هنرمندان سه نسل ایران می نشاند.
 

 

«صبا» طبیعت را در قاب نقاشی هنرمندان سه نسل ایران می نشاند.

تازه ترین نمایشگاه تجسمی موسسه فرهنگی هنری صبا، روایتی تازه از طبیعت در نگاه نقاشان پیشکسوت تا جوان ایرانی است


به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- نمایشگاه نقاشی گروهی «مهربان با طبیعت» که ساعت ۱۶ عصر دوشنبه ۲۸ شهریور در نگارخانه خیال گشایش می یابد شامل سه بخش است که بخش اول در شهر همدان و بخش دوم در موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا و بخش سوم در «آرت پریسا گالری» در کشور ترکیه و شهر «استانبول» برگزار خواهد شد .

بخشی که در تهران و موسسه صبا برگزار می شود شامل  ۶۱ اثر منتخب از سه نسل هنرمندان ایران از چهره های پیشکسوت و صاحب نام نقاشی معاصر ایران تا نسل جوان هنرمند از سراسر نقاط کشور است که در شیوه ها و گرایشهای گوناگون و متنوع، روایتهایی از طبیعت را در قاب نشانده است.

اکبر نیکان پور، ضیالدین امامی فر، جواد نوبهار، اهورا محمدی، حسن یاقوتی و حسن سلطانی ،غلامرضا شاملو،هومن مهری،جمشید ملاپور و... از استادان شرکت کننده در این هم اندیشی هنری بوده و در کنار آنان هنرمندانی از استانهای مختلف ایران با آثار برگزیده خود از میان  حدود ۲۰۰ اثر و بیش از ۷۰ هنرمند حضور دارند.

«مهربان با طبیعت» که جلوه هایی از پیوند همدلانه و مهربانانه با طبیعت را بروایت نقاشان کشورمان به نمایش می گذارد تا ۲ مهرماه بمدت یک هفته از ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.

 

 

   زمان انتشار: شنبه ٢٦ شهريور ١٤٠١ - ١٤:٤٨ | نسخه چاپي

خروج