منوچهر موغاری» نقاش وطراح پیشکسوت با مجموعه «صداقت»، از 70 طراحی جدید خود در «صبا» پرده برمی دارد
 

 

«منوچهر موغاری» نقاش وطراح پیشکسوت با مجموعه «صداقت»، از 70 طراحی جدید خود در «صبا» پرده برمی دارد

تازه ترین مجموعه «منوچهر موغاری» نقاش نام آشنای کشورمان با عنوان «صداقت»، حاصل ماهها بوم گردی در روستاهای ایران از سیستان و بلوچستان تا نیشابور و لرستان و... را در قالب طراحی بافتهای روستایی ایران به نمایش می گذارد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این مجموعه که شامل 70 اثر در قالب طراحی با مداد و در سبکهای رئالیسم و طبیعت گرایی است حاصل ده ماه مشاهدات و سفرهای هنرمند به مناطق روستایی و بومی سرتاسر ایران بویژه مناطق محروم و دورافتاده بوده که ساختار روستایی را با همه تنوع و گوناگونی خود و در پیوند با گستره های حیات بومی و اقلیمی این سرزمین از منظری زیبایی شناسانه روایت می کند.

 

نمایشگاه «صداقت» که ساعت 16 عصر دوشنبه 25 مهر در نگارخانه فرشچیان گشایش می یابد این نمایشگاه تا 5 آبان ماه از ساعت 10 الی 18 (بجز ایام تعطیل)  میزبان تمامی علاقمندان خواهد بود.

 

منوچهر موغاری متولد 1327 با سابقه بیش از نیم قرن فعالیت هنری و بیش از 40 سال تدریس در دانشگاههای معتبر کشور از جمله هنر تهران و هنر اصفهان، در طول چند دهه سرپرست کارگاهها و داور جشنواره های هنری داخلی و بین المللی بوده است. وی در محضر استادان بزرگی چون: جواد حمیدی، جلیل ضیاپور،محمدابراهیم جعفری، جعفر روحبخش و بهمن بروجنی هنرآموخته است و تاکنون در دهها نمایشگاه انفرادی و گروهی در ایران و سایر نقاط جهان آثار خود را ارائه نموده است.

 

 

   زمان انتشار: شنبه ٢٥ مهر ١٤٠١ - ١٢:٠٨ | نسخه چاپي

خروج