«صبا» با «بر آستین وصال» به استقبال روز سعدی رفت»
 

«صبا» با «بر آستین وصال» به استقبال روز سعدی رفت»

 

موسسه فرهنگی هنری صبا با نمایشگاه خوشنویسی «بر آستین وصال» به سنت هرساله روز و هفته بزرگداشت شاعر عشق و غزل و حکمت، «سعدی شیرازی» را گرامی می دارد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه که ساعت 17 عصر روز جمعه 9 اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در نگارخانه استاد فرشچیان این مجموعه گشایش می یابد، شامل 40 اثر از محمد انشائی هنرمند جوان حوزه خوشنویسی و موسیقی است که در قالب خط نستعلیق با دانگ های متنوع قلم ارائه می شود.

ویژگی این مجموعه آن است که تمامی آثار آن برگرفته از اشعار قله بلند شیدایی و شیوایی، شاعر سخن پرور شیراز است و همزمان با روزهای بزرگداشت سعدی شیرین سخن و افتخار ادب پارسی به نمایش درمی آید.

این هنرمند که دانش آموخته کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه تهران و نوازنده و مدرس برجسته موسیقی با سابقه حضور در کنسرتهای متعدد داخلی و خارجی و انتشار آلبومهای موسیقی است، در طی بیش از دودهه فعالیت مستمر، نمایشگاههای متعددی از آثار خوشنویسی و طراحی پوستر خود را در تهران، رشت و دیگر مناطق کشور برگزار نموده و سال گذشته نیز مرقع «فراقنامه سعدی» را با مشارکت «موسسه کتاب آرایی ایرانی» عرضه داشته است.

نمایشگاه پیشین او در صبا، «ورق درخت طوبی» بود که سال 1393 و بازهم با مضمون شعرهای سعدی برگزار گردیده بود.

«بر آستین وصال» تا 21 اردیبهشت همه روزه از ساعت 14  تا 20 عصر میزبان عموم علاقمندان هنر و ادب نفیس و فاخر ایرانی خواهد بود.

12.00

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٧ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٤:٥١ | نسخه چاپي

خروج