برگزاری دومین دوره جشنواره هنری همام به عنوان تنها جشنواره تخصصی ویژه توانیابان کشور در موسسه صبا
 

برگزاری دومین دوره جشنواره هنری همام به عنوان تنها جشنواره تخصصی ویژه توانیابان کشور در موسسه صبا

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا،این نمایشگاه که عصر روز پنجشنبه ۵اسفند ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۶ در نگارخانه آیینه موسسه صبا گشایش می یابد. این نمایشگاه شامل ۲۴۰ اثر از برگزیدگان راه یافته در رشته های مختلف از جمله نقاشی،صنایع دستی و...می باشد .

دومین جشنواره هنری همام به عنوان تنها جشنواره تخصصی ویژه توانیابان کشور، می توان نام برد، این جشنواره محلی برای نشان دادن توانمندی معلولان و تلنگری برای توجه بیشتر مسئولان است

 

 هادی مظفری، نائب رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره همام  درباره این مسئله که برگزاری جشنواره‌ای ویژه افراد توانیاب چه ضرورتی دارد و آیا برگزاری جشنواره‌ای منحصر به افراد توانیاب جدا کردن آنها از سایر هنرمندان نیست؟ گفت: بخشی از شهروندان مردم ایران و البته جهان به صورت مادرزادی یا در اثر حوادثی دچار معلولیت شده‌ و بخشی از توانایی جسمی ـ حرکتی و یا ذهنی خود را از دست داده‌اند اما این افراد با توان و قدرت مضاعف در حال زندگی هستند و برای ادامه مسیر زندگیشان بیش از سایر افراد تلاش می‌کنند.

 

وی ادامه داد: گرایش‌های هنری در بخش قابل توجهی از افراد دارای معلولیت قوی است. در اطراف خودمان هم اشخاص زیادی را دیده‌ایم که اگر به فرض نابینا هستند، استعداد بالقوه و بالفعلی در موسیقی، ادبیات، رشته‌های هنرهای تجسمی و دارند و حتی می‌توان اینگونه قلمداد کرد که به دلیل از دست دادن یکی از قوای جسمی ـ حرکتی یا بخشی از قوای ذهنی در بخش دیگری از قوا دارای قابلیت‌های برتر و گاه شگفت‌انگیز هستند.

مظفری با اشاره به اینکه تا قبل از این جشنواره‌ای ویژه افراد توانیاب در کشور وجود نداشته است، گفت: این ضرورت حس شد که باید جشنواره‌ای ویژه توانیابان طراحی و برنامه‌ریزی شود.

این جشنواره از ۵ تا ۹ اسفند ماه به کار خود ادامه خواهد داد.

بازید از این جشنواره به صورت حضوری وبا رعایت دستور العمل های بهداشتی از ساعت ۱۱ تا ۲۰ همه روزه  باز می باشد.

علاقه مندان برای  شرکت در این مراسم ونیز  بازدید از  نمایشگاه ، می توانند  به نشانی خیابان ولیعصر (ع) ،خیابان طالقانی ،خیابان شهید براداران مظفر، پلاک ۱۲۵ مراجعه نمایند .

12.00

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٣ اسفند ١٤٠٠ - ١٥:٣٩ | نسخه چاپي

خروج