بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در «صبا»
 

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در «صبا»

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا،وابسته به فرهنگستان هنر،سومین روز از برگزاری  جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور محمد مهدی اسماعیلی ،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه بود.در این بازدید محمود سالاری (معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی),هادی مظفری(مدیر کل هنرهای تجسمی) وامیر راد(دبیر هنری جشنواره)،اسماعیلی را همراه می کردند.

در این بازدید اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد.

«کارهای جشنواره‌ای اساسا همه در یک سطح نیست. اگر در یک سطح بودند که اصلا داوری اتفاق نمی افتاد. حتما سطوح کار متفاوت است و حتما با هم تفاوت دارند و این تفاوت‌ها است که جشنواره را ایجاد می‌کند. من فکر می‌کنم که خود اهالی هنر بهتر می‌توانند کیفیت ها را تشخیص دهند

اسماعیلی صحبتهایش را اینگونه ادامه داد: «چیزی که من از همکارانم در بخش داوری و همچنین اساتید این بخش، در جلساتی که با آنان داشتم دریافت کردم، این بوده که الحمدالله در این دوره هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی شاهد ارتقای خوب در آثار هستیم.«.

وزیر ارشاد همچنین درباره رویکرد دولت سیزدهم در برپایی این نمایشگاه و حمایت از هنرمندان مرتبط با هنرهای تجسمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «یکی از برنامه‌های مهم ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم، توجه ویژه به هنرهای تجسمی بود. من جلساتی را با بزرگان این حوزه داشتم و چه به صورت جمعی و چه به صورت انفرادی تلاش کردم که در جشنواره‌های متعدد و همچنین جشنواره های استانی مرتبط با این حوزه تا جایی که می‌توانستم حضور داشته باشم و از نزدیک با این عزیزان گفت‌وگو کنم.»

 

او به حرفهایش اضافه کرد: «بنای ما این بود که هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی کار گسترش پیدا کند و در عین حال این کار متضمن آن گزاره‌های اصلی باشد که ما احساس می‌کنیم در حوزه هنر باید بیشتر ببینیم؛ مقولاتی نظیر امید، ایثار، توجه به مسائل اجتماعی کشور. در همین زمان هنرمندان کارهای بسیار خوبی را آماده کردند. کارهایی که اینجا عرضه شد، به لحاظ ارزش هنری ارزش بالایی دارند.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تشریح کرد: «یکی دیگر از اهداف ما در جشنواره حمایت از اقتصاد هنر است. ما در مجموعه دستگاه‌ها و معاونت‌ها و بخش‌های مختلف تلاش می‌کنیم از حوزه تولید تا عرضه زنجیره‌ای را تشکیل دهیم. در عرضه، هم در داخل و هم در خارج از کشور ما به جِد از حوزه اقتصاد هنر پشتیبانی می‌کنیم و معرفی بیشتر هنر ایرانی و اینکه هنرمندان عزیزمان در کنار زحمات و اجر معنوی‌ای که از زحمتشان به دست می‌آورند  فضای اقتصادی‌شان نیز ان شاءالله گشایش بیشتری پیدا کند.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر صحبت هایش خاطرنشان کرد: «در داخل کشور نیز این فضا باید تقویت شود. من همین الان از معاون محترم وزارتخانه خواهش کردم که بودجه خوبی را برای خرید آثار این جشنواره اختصاص دهند. این فرهنگ را باید اشاعه دهیم که مجموعه دستگاه های اداری و دولت یکی از سر فصل های اصلی اش خرید آثار هنری فاخر و برجسته باشد. ان شاءالله این کار را در سطح دولت، جدی پیگیری خواهیم کرد.»

 

   زمان انتشار: پنج شنبه ٢١ بهمن ١٤٠٠ - ١٥:٢٤ | نسخه چاپي

خروج