«فرا نشین»، خوانشی نو از نگارگری ایرانی را به «صبا» آورد
 

«فرا نشین»، خوانشی نو از نگارگری ایرانی را به «صبا» آورد.

 

موسسه فرهنگی هنری صبا با افتتاح نمایشگاه انفرادی نقاشی- نگارگری «فرا نشین»، جلوه هایی از یک نگاه نوین به قابلیتهای زیباشناختی سنت نگارگری ایرانی در یک رویکرد انتزاعی را به نمایش گذاشت.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه که عصر پنجشنبه 9 دی در نگارخانه الحاقی خیال(نیم طبقه) گشایش یافت، تجربه مواجهه ای جدید و نوآورانه با سنتهای تصویری در هنر نگارگری و امتداد و توسعه آن در قالب نقاشی انتزاعی و رفتارشناسی بصری مدرن و معاصر را پیش چشم علاقمندان رویکردهای خلاقه و نو در هنرهای تجسمی ارائه نموده است.

مهدی فرخی هنرمندی که آثار خود را پس از برگزاری ۷ نمایشگاه انفرادی در سالهای اخیر با تمرکز بر هدف و استمرار همین کاوش و کوشش نوجویانه و جستجوگرانه برای آفرینش ساحتها و انگاره های جدید از این هنر اصیل و کهن ایرانی و پیوند آن با نگاهی امروزین و با الهام از ماهیت انتزاع نقش در هنر نگارگری، عرضه داشته، هدف خود را نشان دادن ظرفیتهای این هنر برای بیان های متفاوت و متنوع و درآوردن آن از قالب تکرار و تقلید، عنوان کرده است.

این مجموعه شامل ۲۲ اثر از این هنرمند در ابعاد مختلف است که به گفته خود او: «عبور از عناصر بصری تقدیس شده در نگارگری و تذهیب در نقشی جسورانه و متفاوت» است.

«فرا نشین» تا ۲۳ دی بمدت یک هفته همه روزه بجز ایام تعطیل، پذیرای عموم بازدید کنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: شنبه ١١ دی ١٤٠٠ - ١٠:١٧ | نسخه چاپي

خروج