معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در بازدید از موسسه صبا :
 

 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در بازدید از موسسه صبا :

کوشش زنان در مسیر رشد و حفظ خانواده در آثار جشنواره هنرهای تجسمی فجر نمود یافته است

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در بازدید از شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در موسسه صبا گفت: کوشش زنان در مسیر رشد و حفظ خانواده به شکلی تاثیرگذار در آثار هنرمندان حاضر در نمایشگاه نمود یافته است.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا  انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور که شامگاه گذشته برای بازدید از نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در مجموعه فرهنگی هنری صبا (فرهنگستان هنر) حضور یافته بود، پس از اتمام بازدید خود درباره میزان نزدیکی آثار مرتبط با زنان و خانواده به بطن جامعه و زندگی روزمره عنوان کرد: به‌نظرم بسیاری از آثار نمایش‌یافته می‌توانند زندگی مردم را تصویر کنند. تلاش زنان به‌رغم تمام سختی‌هایی که در مسیر رشد پشت سر می‌گذارند، همراه با کوششی که برای حفظ خانواده دارند، در این آثار به تصویر کشیده شده که بسیار تاثیرگذار بود.

 

او افزود: بخش دیگری از آثار، روایتی از درد و رنج زنان و مقاومت آنها به هنگام از دست دادن عزیزان‌شان را تصویر کرده بود؛ در مجموع به نظر می‌رسد که آثار حاضر در این نمایشگاه تا حد زیادی به بطن جامعه نزدیک است. البته همچنان این ظرفیت وجود دارد تا بخش‌های بیشتری با نگاه به زنان و خانواده در جشنواره شکل بگیرد و بر توانمندسازی و پیشرفت زنان، تمرکز بیشتری معطوف شود‌.

در این بازدید، سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی، محمد خراسانی‌زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ، حجت‌الاسلام محمد برمایی دبیر رویداد ملی خانواده، امیر عبدالحسینی دبیرکل، مسعود زنده‌روح کرمانی دبیر هنری و جعفر واحدی دبیر اجرایی فجر شانزدهم، خزعلی را همراهی کردند.

در نشستی که طی این بازدید برگزار شد، دکتر زنگی رییس موسسه صبا ضمن اشاره به ظرفیت های چشمگیر زنان کشور در زمینه هنرهای تجسمی که در همه عرصه های  آموزشی و رویدادهای هنری مشهود است، معاون رییس جمهور را در جریان ویژگی های ارزشمند هنرهای تجسمی برای بروز استعدادها و توانایی های زنان و دختران قرار داد و یادآور شد، عرصه هنرهای تجسمی سالم ترین، پویاترین و ایمن ترین فضا برای فعالیت این بخش از جامعه است و می تواند به توانمندسازی ایشان و مشارکت فعال شان در رشد و توسعه عمومی کشور کمک کند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور درخصوص شاخص‌های انتخاب آثار برگزیده از سوی این معاونت گفت: مسئله اعتلای زنان و اندیشه والا و کلان‌نگری که از مسائل جزئی فراتر رفته، در کنار خانواده‌محوری در زمره مولفه‌هایی است که به اعتلای فرهنگ و احیای جامعه کمک می‌کند و مدنظر ما قرار دارد‌. اگر هنرمندی بتواند این مولفه‌ها را به تصویر بکشد، کار بزرگی را انجام داده است.

 

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٩ بهمن ١٤٠٢ - ١٣:٠٥ | نسخه چاپي

خروج