دکتر مجید امامی در بازدید از شانزدهمین جشنواره تجسمی فجر عنوان کرد:
 

دکتر مجید امامی در بازدید از شانزدهمین جشنواره تجسمی فجر عنوان کرد:

زندگی واقعی مردم، خانواده ایرانی و مسائل اجتماعی  از نگاه هنرمندان

دبیر شورای فرهنگ عمومی در بازدید از شانزدهمین جشنواره تجسمی فجر در موسسه صبا گفت: بزرگترین ایده‌ای که به شانزدهمین جشنواره اضافه شده، نگاه ویژه هنرمندان به زندگی واقعی مردم، خانواده ایرانی و چالش‌ها و مسائل اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا ، سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی که شامگاه دیروز معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور را در بازدید از  نمایشگاه های موسسه صبا همراهی می‌کرد، در سخنانی عنوان کرد: جشنواره هنرهای تجسمی فجر، پُرجمعیت‌ترین خانواده در میان جشنواره‌های فجر است؛ واقعیت این است که به دلیل جایگاه مادری که هنرهای تجسمی نسبت به عرصه‌های هنری، فرهنگی و خلاق دارد، باید هم بزرگترین باشد.

 

او ادامه داد: طبعا بزرگترین ایده‌ای که به جشنواره اضافه شده، نگاه ویژه هنرمندان به زندگی واقعی مردم، خانواده ایرانی و چالش‌ها و مسائل اجتماعی است؛ البته هنر همواره این سوگیری را در بطن خود داشته است اما به نظر می‌رسد اگر هنر ما به خانواده ایرانی نزدیک شود و فرهنگ عامه ایرانی نیز به هنرهای زیبا نزدیک‌تر شود، رونق و شکوه بیشتری در این عرصه به نمایش گذاشته خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی با بیان اینکه جشنواره هنرهای تجسمی فجر، زیبا و ماندنی‌تر شده است، گفت: رقص قلم روی آثار هنرمندان، در بیش از ۱۰ شاخه هنرهای تجسمی یکی از بهترین مسیرهای خلق آرامش معنوی و نشاط اجتماعی است. امیدوارم با همکاری شهرداری، نگارخانه‌های مجازی، وزارت آموزش و پرورش و رسانه‌ها، هنرهای تجسمی بیش از پیش به زندگی و زیست روزمره مردم بازگردد

 

سیدمجید امامی یادآور شد: حسرت می‌خورم که چرا مردم بیشتری به نمایشگاه نمی‌آیند تا آثار هنرمندان حاضر در جشنواره را از نزدیک ببینند؛ البته این کم‌کاری به ما بازمی‌گردد نه مردم. جشنواره هنرهای تجسمی فجر، فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط و درک زیبایی‌شناسی است. این ارتباط و خیال‌ورزی است که می‌تواند با زبانی نجیبانه موجب تعمیق مسائل فرهنگی و افشای مسائل اجتماعی شود. در این نمایشگاه، ابعاد مختلف زندگی و چالش‌های اجتماعی به زبان‌های گوناگون هنری بیان شده است و در مجموع، گامی ارزشمند در راستای تقویت و رصد فرهنگ عمومی به‌شمار می‌آید.

 

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٩ بهمن ١٤٠٢ - ١٢:٤٧ | نسخه چاپي

خروج