با گشایش شانزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در صبا
 

 

با گشایش شانزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، مهمترین رخداد سالانه هنرهای تجسمی ایران آغاز   می شود

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- شانزدهمین جشنواره بین المللی  هنرهای تجسمی فجر از 10 بهمن 1402 در نگارخانه های موسسه صبا آغاز می شود.

در شانزدهمین دوره این جشنواره، که در 8 رشته  نقاشی- خوشنویسی- گرافیک و پوستر- تصویرسازی- کاریکاتور- عکس- حجم- نگارگری و تذهیب برگزار می شود 540 اثر برگزیده از صدها هنرمند سراسر ایران به نمایش درمی آید. این آثار از بین بیش از 8000 اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره از نزدیک به 4000 هنرمند کشورمان داوری و انتخاب شده و به نمایشگاه راه یافته است.

آثار ارائه شده بصورت آزاد و بدون هیچگونه محدودیتی در طیف وسیعی از مضامین و تکنیکها و رویکردهای هنری از واقعگرا تا انتزاعی و مفهومی بوده و دورنمایی از گستره خلاقیت ها، نوآوری ها و تجربه های جدید هنرمندان را تجسم   می بخشد.

نمایشگاه امسال در دو بخش: طوبای زرین وبازار هنر برگزار می شود.

آیین گشایش شانزدهمین فجر هنر، روز سه شنبه 10 بهمن ساعت 18 در نگارخانه های ممیز، خیال، خیال شرقی، آیینه، و نگارخانه ملی واقع در موسسه صبا با حضور معاونت هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرکل و مدیرکل تجسمی و با حضور هنرمندان و اساتید و پیشکسوتان هنری کشور برگزار می شود ونمایشگاه تا 28 بهمن میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.

اختتامیه این جشنواره روز 5 اسفند برگزار خواهد شد.

 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٩ بهمن ١٤٠٢ - ٠٩:٥٣ | نسخه چاپي

خروج