با همکاری خانه خلاق هنر و فرهنگ موسسه صبا:
 

 

با همکاری خانه خلاق هنر و فرهنگ موسسه صبا:

بخش علمی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی برگزار می‏ شود

بخش علمی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با همکاری خانه خلاق فرهنگ و هنر فرهنگستان هنر برگزار می ‏شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا ، وابسته به فرهنگستان هنر بخش علمی جشنواره هشتم به روال دوره‏های پیش با دبیری دکتر بهنام زنگی، رییس خانه خلاق هنر و فرهنگ در قالب نشست‏های علمی- تخصصی برگزار می‏شود. در این دوره چهار نشست تخصصی برای دو گروه عمده الف: مربیان، پژوهشگران، دانشگاهیان و فرهنگیان ب: تولیدکنندگان، عرضه‏کنندگان و فعالان صنف بازی و سرگرمی برنامه‏ریزی شده است.

برگزاری همزمان حضوری و آنلاین این نشست‏ها در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‏های هنر کانون با استقبال شایان توجه علاقمندان، مربیان و فعالان صنعت بازی و سرگرمی مواجه شده است و هر نشستی پذیرای بیش از300 نفر از شرکت‏کنندگان است و استادان صاحب نظر میان‏رشته‏ای از دانشگاه‏ها و مراکز مختلف در آن به ارایه علمی می‏‏پردازند.

عنوان نشست‏های این رویداد علمی به شرح زیر است:

1- نشست تخصصی کارکرد روان‌شناختی اسباب‌بازی و سرگرمی در کاهش تنش‌های اجتماعی و عمومی برای گروه‌های مختلف سنی

شامل مباحث: نقش بازی و سرگرمی برای ایجاد تعادل و جبران تنش‌های فردی و جمعی، کارکردهای روانی اسباب‌بازی در درمان افسردگی، ناآرامی و مشکلات عاطفی، هنجارسازی و آموزش از طریق بازی و سرگرمی.

2- نشست تخصصی بازی و روایت های میان فرهنگی و بینانسلی

3- نشست تخصصی خلاقیت در فرآیند بازی و استارت آپ‌ها، شتابدهنده ها و شرکت‌های خلاق اسباب بازی و سرگرمی

شامل مباحث: جایگاه خلاقیت در اسباب‌بازی و اهمیت شناسایی و کشف ایده‌های خلاق در زمینه بازی، سازوکارهای مبتنی بر خلاقیت در طراحی و تولید اسباب‌بازی.

4- نشست تخصصی برندسازی، بازارسازی و اصول رقابت در صنعت اسباب بازی (7 بهمن)

شامل مباحث: برندهای برتر در صنعت سرگرمی در جهان، برندسازی محصولات بازی و سرگرمی داخلی، تحلیل بازارهای داخلی و خارجی برای رقابت‌پذیری تولید ملی.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٣ بهمن ١٤٠٢ - ١٤:٢١ | نسخه چاپي

خروج