«صدای عکس» در صحن صبا طنین انداز می شود
 

 

با یک نمایشگاه بزرگ گروهی و یک رونمایی کتاب:

«صدای عکس» در صحن صبا طنین انداز می شود

 

با گشایش نمایشگاه بزرگ «صدای عکس» همراه با رونمایی دومین کتابی به همین نام، نگارخانه خیال «صبا» طنین عکاسی امروز را با ضرباهنگ نسل جوان عکاسان ایرانی، به صدا درمی آورد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه که ساعت 16عصر چهارشنبه 22 آذر ماه 1402 با حضور هنرمندان و تمامی علاقمندان در نگارخانه خیال این مجموعه افتتاح خواهد شد مجموعه وسیعی شامل 160 اثر عکس را در تنوعی از موضوعات و مضامین و در انواع سبکها و تکنیکهای عکاسی شامل: مستند اجتماعی، طبیعت، معماری، پرتره، چیدمان و فرم بصورت رنگی و سیاه و سفید از 90 هنرمند عکاس به نمایش     می گذارد که تمامی این شرکت کنندگان از هنرجویان «مدرسه تخصصی عکاسی هگمتانه» به سرپرستی عباس عرب زاده می باشند.

همزمان با گشایش نمایشگاه، از کتاب «صدای عکاسی؛ بچه های پلاک 4 واحد 5» نیز رونمایی خواهد شد که در قطع خشتی و با 270 صفحه در تیراژ 1500 نسخه به چاپ رسیده و نمایشگاه صدای عکس، منتخبی از آثار منتشرشده در همین کتاب است.

این گروه 90 نفره تصمیم دارند عواید فروش آثار خود در این نمایشگاه را به بچه های نیازمند سیستان و بلوچستان اهدا کنند.

عباس عربزاده سرپرست این گروه، فارغ التحصیل رشته سینما از دانشگاه هنر تهران بوده و حدود سه دهه است که بشکل مستمر و حرفه ای در زمینه عکاسی از تمامی نقاط ایران فعالیت دارد. از این هنرمند تاکنون شش مجموعه نفیس عکس از استانها و شهرهای مختلف کشور به چاپ رسیده است.

 وی همچنین حدود 20 سال است که این هنر را در دانشگاهها و مراکز علمی آموزشی تدریس می کند. آموزشگاه هنر هگمتانه بشکل یک مدرسه تخصصی عکاسی در سال 1392 توسط عربزاده تاسیس شد و تا به امروز هنرجویان بسیاری را در زمینه هنر عکاسی پرورش و به جامعه عکاسان ایران معرفی کرده است.

نمایشگاه و کتاب «صدای عکس» محصول همین دوره 8 ساله به شمار می رود.

نگارخانه خیال «صبا»، با نمایشگاه گروهی «صدای عکس» در روزهای 23 و 24 آذر ماه از ساعت 10 الی 18 میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٨ آذر ١٤٠٢ - ١٤:٥٨ | نسخه چاپي

خروج