صبا از 11 آبان امسال با برگزاری سومین جشنواره هنری همام
 

 

جشن اولین حضور جهانی جشنواره همام با وسیعترین  مشارکت هنرمندان دارای معلولیت ایران در صبا

 

صبا از 11 آبان امسال با برگزاری سومین جشنواره هنری همام، شاهد شکل گیری بزرگترین عرصه مشارکت و رقابت هنرمندان دارای معلولیت از سراسر نقاط ایران و برای نخستین بار و در اولین تجربه بین المللی این جشنواره از 11 کشور جهان خواهد بود. 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این جشنواره که با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی،موسسه صبا ،فرهنگستان هنر، و دهها مرکز دولتی و مردم نهاد نگهداری و حمایت معلولان در تمامی نقاط کشور در سومین تجربه خود و اولین حضور بین المللی برگزار می شود، با بیشترین و بی سابقه ترین حد از مشارکت هنرمندان کودک، نوجوان و بزرگسال در انواع معلولیت‌ ها و اختلالات ذهنی، جسمی و در طیف وسیعی از هنرهای تجسمی و در تنوعی چشمگیر از شیوه ها و تکنیک‌های هنری شکل گرفته و حلقه ای از همدلی و مهر را بر محور خلاقیت و خیال هنری از سنتی تا نوگرا و از هنرهای سنتی و صنایع دستی اصیل ایرانی تا هنر مدرن، شکل داده است.

سومین جشنواره همام در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی بوده و 35 برگزیده در سه رشته و 5 هنرمند برگزیده به انتخاب مردمی  در پایان نمایشگاه معرفی و تندیس ویژه و جوایز نقدی را دریافت خواهند کرد.

سومین جشنواره بین المللی همام عصر پنجشنبه 11 آبان در نگارخانه های خیال و آیینه موسسه صبا گشایش می یابد و تا۱۷ آبان ۱۴۰۲ به کار خود ادامه خواهد داد.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٠ آبان ١٤٠٢ - ١١:١٤ | نسخه چاپي

خروج