تازه ترین نمایشگاه خوشنویسی های مهری قهرمانی نژاد
 

 

کتیبه های تابران با نستعلیق هایی از جنس شعر بر دیوارهای صبا می نشیند.

تازه ترین نمایشگاه خوشنویسی های مهری قهرمانی نژاد مدرس و هنرمند نام آشنای این هنر در ایران با عنوان کتیبه های تابران، میراث شاعران خراسانی خفته در جوار حکیم طوس را به رنگ نستعلیق، تجسم می بخشد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، این نمایشگاه که عصر شنبه ششم آبان ۱۴۰۲ در نگارخانه استاد محمود فرشچیان گشایش می یابد، شامل نزدیک به سی اثر در قالب نستعلیق است که تازه ترین فعالیت‌های خوشنویسی مهری قهرمانی نژاد هنرمند برجسته و نام آشنای ایرانی را به نمایش می گذارد.

مضمون این آثار، اشعار نام آوران شعر معاصر خراسان و ایران است که در مقبره الشعرای طوس و در جوار حکیم سخن گستر و قله بلند شعر پارسی خفته اند‌‌.

استادان: مهدی اخوان ثالث (م. امید)، محمد قهرمان، کمال، ذبیح الله صاحبکار، احمد گلچین معانی و اشعاری که با صدای چهره درخشان آواز و اسطوره موسیقی سنتی ایرانی در خاطرها ماندگار شده است: استاد محمدرضا شجریان.

مهری قهرمانی نژاد مدرس انجمن خوشنویسان مشهد و هنرمند مقیم این شهر است که با بیش از دو دهه سابقه فعالیت حرفه ای در عرصه خوشنویسی و احراز مدرک فوق ممتاز، تحت تعلیم استادانی چون: کیخسرو خروش، محمد سلحشور، هادی ذوالریاستین و علیرضا کدخدایی بوده است.

وی از سال 81 به تدریس هنر خوشنویسی در مراکز علمی و آموزشی و دانشگاه‌های مشهد اشتغال داشته و به کسب افتخارات متعددی در جشنواره های هنری در سطح کشوری و ملی نائل گردیده است. همچنین تألیفات و کتاب‌هایی از این هنرمند به چاپ رسیده و تازه ترین اثر وی. کتابت گلستان سعدی است که در دست انتشار است.

کتیبه های تابران با درخشش تلالو هایی از شعر امروز خراسان به زبان خوشنویسی فاخر و فخرآفرین نستعلیق ایرانی. تا  ۱۰ آبان میزبان علاقمندان این هنر نفیس و اصیل سرزمینمان خواهد بود.

 

 

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٤ آبان ١٤٠٢ - ٠٩:٤٣ | نسخه چاپي

خروج