سومین حلقه از هایریم های ایرانی
 

 

با یک نمایشگاه، دو کارگاه، یک رونمایی و چند اجرای پرفورمنس در صبا

سومین حلقه از هایریم های ایرانی، رخدادی نو در عکاسی خلاقانه را شکل می دهد

با گشایش نمایشگاه عکس گروهی هایلایت و ریم لایت: هایریم حیوانات، دریچه ای نو به نوآوری‌ها و خلاقیتهای نسل جوان عکاسان ایرانی در کنار نام آوران این شیوه در صبا گشوده می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری صبا، این نمایشگاه که ساعت 16 روز دوشنبه 20 شهریور در نگارخانه های لرزانده و فرشچیان گشایش می یابد سومین نمایشگاه در شیوه نوین هایریم در عکاسی دیجیتال است که آثاری از استاد داریوش محمدخانی پایه گذار این عکاسی در ایران و چهره برجسته و صاحب سبک این هنر را همراه با 150 اثر از 64 هنرمند شامل هنرجویان وی و شماری از

استادان و چهره های برجسته و باسابقه را به نمایش می گذارد.

آثار این مجموعه تجربه جدیدی است در هایریم حیوانات و حیات وحش در 4 نقطه نگهداری حیوانات شهر تهران: باغ وحش آرم، باغ وحش صفادشت، باغ پرندگان تهران و موزه دارآباد که از میان بیش از 600 اثر ارسال شده توسط هیاتی پنج نفره از اساتید، ارزشیابی و انتخاب گردیده است.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه کتاب آثار هنرمندان نیز رونمایی خواهد شد. همچنین در ایام برگزاری نمایشگاه، منتخبی از نقاشی، پرفورمنس، باستان شناسی و موسیقی در تلفیق با هایریم و معرفی آن بعنوان یک سبک و تفکر هنری مستقل و منحصر بفرد ارائه شده و دو کارگاه تخصصی، نشست سخنرانی و چند اجرای پرفورمنس نیز در بزرگترین رخداد هایریم عکاسی برای علاقمندان برگزار می شوند

هادی بینش، امین کجوری، مازیار میثمی، مرضیه قشقایی، دکتر کوروش محمدخانی، مهروش محتشم، از جمله چهره های نام آشنای عکاسی ایران هستند که با آثار خود در کنار هنرمندان جوان حضور دارند.

داریوش محمدخانی برگزارکننده این نمایشگاه با بیش از سه دهه حضور مستمر در عکاسی ایران و 26 سال تدریس این رشته، 41 نمایشگاه انفرادی و بیش از 100 نمایشگاه گروهی در ایران و کشورهای مختلف جهان از جمله: فرانسه، رومانی، چین، مجارستان، آمریکا، اسلوونی، سنگال، کانادا و.... برگزار کرده است.

تاکنون 6 کتاب از این هنرمند در حوزه عکاسی حرفه ای در ایران به انتشار رسیده است.

این نمایشگاه تا 30 شهریور همه روزه بجز ایام تعطیل از 10 تا 18 میزبان تمامی علاقمندان عکاسی هنری و تخصصی کشورمان خواهد بود.

 

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٩ شهريور ١٤٠٢ - ١٠:١٨ | نسخه چاپي

خروج