نمایشگاه گستره خط و رنگ
 

 

صبا میزبان هنر در گستره خط و رنگ می شود

 

با گشایش نمایشگاه نقاشی گروهی هنر در گستره خط و رنگ، صبا دریچه ای به افق خلاقیت هنرمندان جوان در انواع شیوه ها از واقعگرا تا مفهومی و انتزاعی می گشاید.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، این نمایشگاه که ساعت ۱۶ عصر روز پنجشنبه مورخ ۱۲مرداد ماه ۱۴۰۲ در نگارخانه فرشچیان افتتاح می شود شامل 70 اثر در قالب‌های مختلف هنری از نقاشی، طراحی و نقاشیخط از حسن صیاد چمنی و بیش از 50 هنرجوی این هنرمند باسابقه و برجسته ایرانی است.

حسن صیاد چمنی شاگرد استاد مسلم و صاحب سبک ایرانی مرتضی کاتوزیان بوده و دانش آموخته پژوهش هنر و از سال 86 تا امروز به نقاشی و از سال 90 به تدریس هنر اشتغال دارد.

وی تاکنون در 6 نمایشگاه انفرادی، 3 نمایشگاه گروهی در ایران و نیز در نمایشگاه‌ها و جشنواره های متعدد خارجی آثار خود را به نمایش گذاشته و از جمله افتخاراتی چون برنده جایزه نفر اول فینال پاستل لهستان و منتخب نمایشگاه تخصصی مود پرتره اسپانیا- بارسلونا را در کارنامه خود دارد.

این هنرمند همچنین سالها تجربه نمایشگاه گردانی را در کشورهای ترکیه، گرجستان و اسپانیا دارد.

هنر در گستره خط و رنگ با نمایش خلاقیت در منظومه ای از سنت تا مدرن با تنوعی از گرایشهای هنری و بامحوریت خلاقیت در نگرش مفهومی، تا ۱۶مرداد ماه ۱۴۰۲ میزبان تمام علاقمندان تجربه های نو در نقاشی نسل امروز خواهد بود.

آثار ارائه شده در گستره خط و رنگ، در انواع تکنیک‌ها از: طراحی، رنگ روغن، اکرولیک، پاستل، گواش، میکس مدیا، مداد رنگی و مداد و در طیف وسیعی از گرایشها و شیوه های هنری از جمله: رئال، انتزاعی، مفهومی و حتی نقاشی ایرانی بوده که نمودهای چشمگیری از خلاقیت را از نگاه این هنرمندان جوان پیش چشم نهاده است بگونه ای که با یکی از وسیعترین عرصه های تنوع سبک، اجرا و بیان در این نمایشگاه مواجه خواهیم بود.

هنرمندان شرکت کننده، عمدتا دارای سابقه حرفه ای بوده و پیش از این آثار خود را در نمایشگاه‌های داخلی و در عرصه های بین المللی از جمله در ترکیه و اسپانیا به نمایش گذاشته اند.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١١ مرداد ١٤٠٢ - ١٧:٤٤ | نسخه چاپي

خروج