با حضور در موسسه صبا، فرهنگستان هنر و موزه فلسطین
 

 

با حضور در موسسه صبا، فرهنگستان هنر و موزه فلسطین؛

 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران: شهرداری تهران موسسه صبا وفرهنگستان هنر را به عنوان مرکزیت هنری، فرهنگی و پژوهشی در پایتخت حفظ و حمایت خواهد کرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عصر پنجشنبه چهارم اسفند در آخرین روز از پانزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، با حضور در فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری صبا، پس از بازدید از نمایشگاه آثار منتخب این بزرگترین رخداد هنری سالانه کشور، از تمامی بخشهای این مجموعه و همچنین موزه هنرهای معاصر فلسطین و کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر بازدید کرد.

 

 به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- دکتر چمران در جریان این بازدید بر اهمیت این مجموعه ارزشمند و اثرگذار هنری و ضرورت حمایت از آن تاکید و سیاست شهرداری تهران را حفظ و حمایت از این میزبان و میعادگاه بزرگ هنرمندان، دانشجویان، اهالی هنر و فرهنگ و پژوهش و مرکز تعامل هنر ایران با هنرمندان جهان اعلام کرد.

 

در بازدید از پانزدهمین فجر تجسمی کشور که درآن آثار منتخب هنرمندان شناخته‌شده نسل‌های مختلف در رشته‌های پوستر، تصویرگری و کارتون و کاریکاتور با مضامینی چون ایران، انقلاب اسلامی، رشد و پیشرفت ارائه شده‌ است، بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، محمدعلی رجبی و جهانگیر الماسی از اعضای پیوسته فرهنگستان، علیرضا اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر و بهنام زنگی، سرپرست مؤسسه فرهنگی هنری صبا مهدی چمران را همراهی می کردند. پس از توضیحات مدیران فرهنگستان از پیشینه و خدمات کتابخانه و انتشارات فرهنگستان هنر، وی با حضور در موزه هنرهای معاصر فلسطین از نمایشگاه بخش «تجسم هنر» پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر موسوم به «ایرانِ عزیزِ ما» بازدید کرد.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر تهران و رئیس فرهنگستان هنر پس از بازدید از بخش‌های مختلف عمارت مؤسسه صبا و حوضخانه نفیس و تاریخی آن، در یک نشست صمیمی بر استمرار همکاری‌ها و تعاملات میان شهرداری تهران، شورای شهر و فرهنگستان هنر در حوزه‌های زیباسازی، معماری و احیای هویت محلات شهری تاکید نموده و با مدیران این مجموعه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. در این نشست، استمرار مساعدت‌های شهرداری تهران در عرصه حمایت از هنرمندان و به ویژه فرهنگستان هنر و ساختمان‌های متعلق به آن را که از سرمایه های فرهنگی شهر و در خدمت اشاعه و ارتقاء هنر برای مردم است، اعلام کرد. وی ضمن ابراز خرسندی از وجود مراکز برجسته هنری همچون فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگی هنری صبا، موزه هنرهای معاصر فلسطین و کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر در قلب پایتخت ایران، اهمیت حفظ و نگهداری این مراکز را یادآور شد و از جانب شهرداری و شورای شهر تهران بمنظور گسترش همکاریهای دوجانبه در این مسیر ابراز آمادگی کرد.

 

 

 

   زمان انتشار: شنبه ٦ اسفند ١٤٠١ - ١٥:٣٢ | نسخه چاپي

خروج