صبا میزبان بزرگترین ضیافت ملی نگارگری ایران شد
 

 

صبا میزبان بزرگترین ضیافت  ملی نگارگری ایران شد

 

با آغاز یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران و در پرده گشایی از میهمانی هنر ملی این سرزمین، صبا بهار نور و نگار هنرمندان ایران را پیش از بهار زمین جشن می گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این مجموعه از ساعت ۱۷ عصر روز شنبه ۱۳ اسفند طی یک آیین ویژه با حضور مسئولان فرهنگی و هنرمندان نام آشنای کشور آیینه دار نقش و رنگ خیال و خلاقیت نگارگران ایرانی در یازدهمین دوسالانه ملی این هنر می شود.

یازهمین جشن بزرگ و سراسری این هنر ملی ایران با نمایش ۲۲۱ اثر از ۱۵۲ هنرمند کشورمان در انواع گرایشها شامل: تذهیب، طراحی، گل و مرغ، تشعیر آغاز می شود. گفتنی است در این دوره حضور چند نسل از نگارگران از هنرمندان پیشکسوت  تا نسل جوان قابل توجه است. همچنین حضور گرایشهای نوگرا و رویکردهای نوآورانه به این هنر اصیل و کهن، از ویژگیهای چشمگیر این دوره به شمار می رود.

یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، و با همکاری دانشگاه ها و جامعه هنری با هدف توسعه و ارتقا جایگاه این هنر فاخر ایرانی و ایجاد زمینه مناسب جهت رشد و شکوفایی آن بر اساس اصول بنیادین این هنر و نیز حمایت و پشتیبانی از هنرمندان مستعد و خلاق این عرصه و شناسایی و معرفی استعدادها و قابلیتهای برتر از سراسر نقاط کشور در رشته های نگارگری، طراحی نگارگری، تذهیب و گل و مرغ برگزار می گردد.

این نمایشگاه تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ در نگارخانه های خیال ، آیینه  صبا میزبان تمامی علاقمندان زیبایی ها و ظرافتهای این هنر نفیس و ارزشمند ملی خواهد بود.

 


 

 

   زمان انتشار: پنج شنبه ١١ اسفند ١٤٠١ - ١٣:١١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.