رئیس مجلس در بازدید از نمایشگاه سومین جشنواره بین المللی همام گفت‌وگویی صمیمانه با هنرمندان
 

 

گفت‌وگوی صمیمانه رئیس مجلس با هنرمندان معلول جشنواره هنری همام در صبا

 

رئیس مجلس در بازدید از نمایشگاه سومین جشنواره بین المللی همام گفت‌وگویی صمیمانه با هنرمندان معلول داشت و قول داد برای تحقق دو مطالبه مهم جامعه معلولان تلاش کند.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا وابسته به فرهنگستان هنر، در سومین روز از برگزاری نمایشگاه جشنواره همام ویژه آثار هنری معلولان کشور محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس با حضور در موسسه صبا از آثار هنرمندان توانیاب کشور بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات جامعه هنرمندان معلول قرار گرفت.

رئیس مجلس پس از گفت‌وگویی مفصل با معلولان و خانواده‌های آنها در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه به همت زنان و مردان ایران اسلامی که مددجو هستند و این ظرفیتهای هنری را دارند برگزار می‌شود.

وی ضمن تشکر از افرادی که این نمایشگاه را در این شرایط سخت به صورت کاملاً مردمی برگزار می‌کنند، گفت: ویژگی مهم این کار مردمی بودن است و همیشه تأکید ما بر این است که اگر کارها را به مردم واگذار کنیم و مردم خودشان حضور داشته باشند بسیاری از مشکلات را می‌توانند رفع کنند و این نمایشگاه نمونه‌ای از همین مسئله است.

قالیباف با تأکید بر اینکه حضور و فعالیت مردم در زمینه حمایت از معلولان به این معنی نیست که مسئولان نسبت به حمایت از معلولان بی‌توجه باشند، عنوان کرد: در دور دوم این جشنواره به دلیل اینکه در دوران کرونا بود، نتوانستم شرکت کنم اما امسال که آمدم موضوع بازار فروش تولیدات فرهنگی و بحث مربوط به بیمه تأمین اجتماعی معلولان از چالش‌های جدی جامعه معلولان بود که مطرح شد و همه تلاش ما این خواهدبود که تا چهارمین دوره این جشنواره این دو موضوع حل شود.

وی تصریح کرد: معلولان هنرمند نشان دادند هیچ چیز مانع تبلور توانمندی‌های آنها نیست و در اینجا شاهد هستیم که علی‌رغم شرایط سخت جسمانی چه آثار هنری شاخصی تولید می‌کنند و خانواده‌های آنها چه قدر از این هنرمندان حمایت می‌کنند؛ با این همه توانمندی معلولان تکلیف ما مسئولان در حمایت از آنها روشن است.

سومین دوره از جشنواره همام با نمایش۷۰۰  اثر هنری معلولان ایران و ۱۱ کشور جهان از جمله هنرمندان کشورهای اردن، بنگلادش، هند، مالزی، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، مجارستان، عمان، امارات و صربستان  تا ۱۷ آبان در موسسه صبا در حال برگزاری است و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید آثار به این نمایشگاه مراجعه کنند.

گفتنی است سومین جشنواره بین‌المللی همام توسط خیریه متوسلین به امام رضا (ع) با حمایت بانک ملی جمهوری اسلامی ایران و مشارکت معاونت صنایع دستی و هنرهاي سنتی وزارت میراث فرهنگی و موسسه فرهنگی هنری صبا از ۱۱ لغایت ۱۷ آبانماه جاری در موسسه صبا برگزار میگردد.

 

 

   زمان انتشار: شنبه ١٣ آبان ١٤٠٢ - ١١:٤٩ | نسخه چاپي

خروج