صبا» با «نقش راستان» دو قرن هنر عاشورایی را از کتیبه تا تصویرنگاره روایت می کند.
 

موسسه فرهنگی هنری صبا با گشایش نمایشگاه «نقش راستان»، سیر عاشورانگاری را در هنر ایران از کتیبه های قاجاری تا جدیدترین گرایشهای این هنر بروایت یکی از مهمترین نمایندگانش در نسل امروز: «حسن روح الامین» به نمایش  می گذارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- نمایشگاه نقش راستان در امتداد رویکرد سالانه این مجموعه و سیر هنرهای عاشورایی از گذشته تا امروز از 14 الی 25 مهر ساعت 16 الی 20 در نگارخانه خیال گشایش خواهد یافت.

در این نمایشگاه برای نخستین بار دو کتیبه در ابعاد بزرگ از «میرزا ابراهیم تهرانی» کتیبه نویس مشهور دوره قاجار رونمایی خواهد شد. همچنین چهار پرده از «حسین حسینی» از شاگردان استاد فقید «عباس بلوکی فر» و یک پرده عاشورایی از «مهدی شمس» به نمایش درخواهد آمد.

اما بخش اصلی این نمایشگاه، ارائه مجموعه ای شامل19  تابلو از نقاشیهای «حسن روح الامینی» هنرمند جوان نام آشنای ایرانی است که در این سالها بدلیل رویکرد و نگاه نو، متفاوت و خلاق خود به عاشورا نگاری، شهرت یافته و آثارش مورد توجه و استقبال وسیعی قرار گرفته است.

در این آثار، ادامه دلبستگیهای درونی و سبک ویژه هنرمند در سالهای اخیر را با ترسیم صحنه های عاشورا در افقی ذهنی- شهودی و در پیوند با امروز و اکنون مشاهده خواهیم کرد.

« نقش راستان» در نگارخانه خیال از 14 مهر بمدت یک هفته میزبان عموم علاقمندان خواهد بود

تور مجازی نمایشگاه حسن روح الامینی http://honar.ac.ir/b/HassanRooholAmin/index.htm.

 

   زمان انتشار: شنبه ١٢ مهر ١٣٩٩ - ١٥:١٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.