«صبا» میزبان «شب های صنایع دستی» می شود
 

موسسه فرهنگی هنری صبا، 4 شب را به نمایش، فروش محصولات و کارگاه تولید و خلق آثار صنایع دستی اختصاص می دهد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری، پژوهشی صبا «شب های صنایع دستی»، که با همکاری «شرکت آرانیک» برگزار می شود، عنوان رویداد ویژه ای است که همزمان با روز جهانی صنایع دستی و آغاز هفته صنایع دستی، بمدت 4 شب از 20 تا 23خرداد با حضور هنرمندان، تولیدکنندگان و استادان صنایع دستی ایرانی در رشته های مختلف و همراه با برنامه هایی چون اجرای زنده شعرخوانی و موسیقی ایرانی توسط اساتید و کارگاه آموزشی برای کودکان شکل خواهد گرفت.

در شبهای صنایع دستی ، محوطه باز مجموعه صبا میزبان کارگاههای هنرمندان رشته های چوب و فلز، زیورآلات، شیشه گری، سفالگری، چاپ قلمکار اصفهان، آموزش هنرمندان با چرخ سفال و... خواهد بود. آثار و محصولات این کارگاهها همچنین در این چندشب عرضه و به فروش می رسد.

در بخش شعرخوانی و موسیقی نیز هرشب، یکی از استادان رشته های موسیقی سنتی و ایرانی با انواع سازها ازجمله: تار، سه تار، تنبک، سنتور، روحوضی خوانی برای حاضران اجرا خواهند داشت.

گفتنی است بمنظور رعایت پروتکلهای بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، این کارگاهها در محوطه باز برگزار خواهند شد.

خانم...شایق کیوریتور این برنامه چندین سال است که بشکل تخصصی در حوزه تولید، صادرات، فروش صنایع دستی فعالیت داشته و سال گذشته نیز نخستین فستیوال بزرگ صنایع دستی را در تهران برگزار کرد.

«شب های صنایع دستی» تمامی مردم، هنرمندان و عموم علاقمندان را در این چهارشب مهمان زیبایی ها، قابلیتها و ارزشهای این «میراث بزرگ ملی» همراه با برنامه های ویژه و متنوع خواهد کرد.

 

   زمان انتشار: شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩ - ١٥:١٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.