صبا؛ میزبان هنر و خلاقیت افراد دارای معلولیت می شود
 

موسسه فرهنگی هنری صبا، درهای نگارخانه «خیال شرقی» را به روی افقهای خیال و خلافیت در نقاشان دارای معلولیت خواهد گشود.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه که به همت سازمان بهزیستی کشور روز یکشنبه 10 آذر در نگارخانه خیال شرقی گشایش خواهد یافت، شامل 300 اثر از حدود 250 هنرمند است که در طیفهای مختلف: اوتیسم، کم توانی ذهنی، داون، سی پی(فلج مغزی)، و ناشنوا جای می گیرند.

آثار ارائه شده عمدتا در قالب اکریلیک روی بوم و تعدادی هم رنگ روغن و آبرنگ بوده و موضوع نقاشی ها هم آزاد بوده است.

هنرمندان توان خواه و دارای معلولیت که آثارشان در این نمایشگاه راه یافته است در دو رده تقسیم و طبقه بندی شده اند:

گروه اول شامل توان خواهانی که در مراکز توانبخشی، تحت فعالیت هنردرمانی و آموزش بوده و سبک آثارشان از امپرسیونیسم به بعد را از جمله گرایشهای فوویستی و آبستره- انتزاعی در برمی گیرد.

گروه دوم شامل تعداد محدودی از افراد معلول آزاد است که هنرمند بوده و در شیوه های متنوعی از کلاسیک و رئالیستی تا مینیاتور و نگارگری و نقاشیخط آثار خود را اجرا و ارائه نموده اند. تعدادی از هنرمندان حرفه ای در این گروه به چشم می خورند.

گروه سوم هنرمندانی هستند که به شکل تخصصی در رشته های نقاشی و گرافیک تحصیل کرده یا به صورت آزاد نقاشی را آموخته و کار کرده اند.

شرکت کنندگان در این نمایشگاه از سراسر نقاط ایران هستند.

نمایشگاه نقاشی افراد دارای معلولیت و هنرمندان توان خواه  در نگارخانه خیال شرقی به مدت یک هفته تا 17 آذرماه همه روزه بجز ایام تعطیل میزبان عموم بازدیدکنندگان از ساعت 10 تا 18خواهد بود.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨ - ١٢:٠١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.