تجلی خط هرات در تهران
 

نمایشگاه و نشست تخصصی «تجلی خط هرات در تهران»، یکشنبه 14 مهر 1398 در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این نمایشگاه با حضور پنجاه اثر از هشت هنرمند افغان با هدف ارتقاء تعاملات فرهنگی و هنری دو کشور ایران و افغانستان برگزار می‌شود.

عبدالجلیل تواناهروی، نجیب‌الله انوری، محمدیونس جامی، احمدضیاء‌ حق‌شناس، بسم‌الله فرامندسروری، شهاب‌الدین‌ مستمندغوری، عبدالکریم کریم‌زاده و نیک‌محمد مستمندغوری، هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

در نشست تخصصی این نمایشگاه، غلامحسین امیرخانی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، نیک‌محمد مستمندغوری، رئیس انجمن خوشنویسان هرات، سید محمدحسین هاشمی، معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و محمدمهدی هراتی، عضو گروه هنرهای سنتی و صنایع دستی فرهنگستان هنر به ایراد سخن می‌پردازند.

مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات و انجمن خوشنویسان ایران و افغانستان، در برگزاری این نمایشگاه با فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران همکاری دارند.

نشست تخصصی «تجلی خط هرات در تهران» ساعت 17 در سالن ایرانِ فرهنگستان هنر و آیین گشایش نمایشگاه ساعت 18:30 روز یکشنبه، 14 مهرماه 1398 در نگارخانه استاد فرشچیان مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‎توانند برای شرکت در این نشست و نمایشگاه به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از تقاطع طالقانی، شماره 1552، فرهنگستان هنر مراجعه کنند.

 

 

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨ - ١٥:١٣ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.