صبا برگزار می‌کند:

  کارگاه «فنون کاشی هفت‌رنگ در سرامیک»
 

موسسه فرهنگی هنری صبا، در ادامه کارگاه‌های آموزشی‌ــ‌تخصصی هنرهای سنتی، اصیل و ملی ایران، کارگاه «فنون کاشی هفت‌رنگ در سرامیک» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری، پژوهشی صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این کارگاه در 8 جلسه 3 ساعته، روزهای پنج شنبه از ساعت 14 تا 17 در این موسسه برگزار می‌شود‌.

«مصطفی فولادی» مدرس این کارگاه از هنرمندان فعال و باسابقه در عرصه کاشی‌کاری سنتی است که خانواده او از دیرباز در اصفهان از صاحب‌نامان این هنر نفیس ایرانی بوده‌اند. این هنرمند با بیش از 15 سال سابقه فعالیت و برگزاری ده‌ها کارگاه در اصفهان، تهران و سراسر ایران توسط مراکزی چون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن سفالگران، دانشگاه آزاد اسلامی و... تاکنون ده‌ها لوح تقدیر و جایزه در این زمینه دریافت کرده است.

هنرجویان در طول هشت جلسه کارگاه با محورهایی چون: 1) آشنایی با کاشی هفت‌رنگ (تاریخچه و سبک‌شناسی کاشی هفت‌رنگ و شناخت ابزار آلات)؛ 2) چگونگی طراحی و انتقال طرح و گرته کردن؛ 3) آشنایی و کار با ساخت یک قطعه کاشی هفت‌رنگ به صورت گره و یا خط بنائی و روش استفاده صحیح از قلم جدول(ترلینگ) ساخت مغن؛ 4) ساخت و ترکیب رنگ‌ها و چگونگی اعمال رنگ‌ها و شیوه صحیح رنگ‌گذاری؛ 5) ساخت یک قطعه ساده کاشی هفت‌رنگ با طرح‌های سنتی؛ 6) روش اصولی پهن کردن، برش دادن کاشی و شماره‌گذاری در تابلوهای بزرگ ( پهن کردن و برش دادن شمسه، آلات رسمی‌بندی، مقرنس، یزدی‌بندی)؛ 7) محاسبه اصول دقیق حاشیه، انتقال طرح و ساخت یک تابلوکاشی هفت‌رنگ؛ 8) ساخت قطعه کار کاشی سبک قاجار به روش آبرنگی و سایه‌زنی آشنا خواهند شد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند با شماره 09212795298 و یا با شماره تلفن‌های 7-66487536 داخلی 205، خانم سمیه مشفق، تماس بگیرند و یا به صورت حضوری به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125، موسسه فرهنگی هنری صبا، مراجعه نمایند.

 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٤ شهريور ١٣٩٨ - ١٣:٠٣ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.