نگارخانه فرشچیان میزبان سوزن‌دوزی‌های «زن» و «صلح» می‌شود
 

گروه هنری «راز سوزن»، با جدیدترین نمایشگاه خود، تلفیقی از هنر سوزن‌دوزی با دیگر هنرها را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری، پژوهشی صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه «زن، صلح» که عصر روز یکشنبه سوم شهریور از ساعت 16 تا 20 در گالری استاد فرشچیان گشایش می‌یابد، شامل 34 اثر از 17 هنرمند است. در این مجموعه هر هنرمند دو اثر از خود (یکی با موضوع زن و دیگری با موضوع صلح) به نمایش خواهند گذاشت که تلفیقی از هنر سوزن‌دوزی با دیگر رشته‌هاست و به شکل تابلوهای مفهومی و حجم همراه با داستان‌های مربوط به هریک ارائه شده است.

گروه «راز سوزن» بیش از سه سال است که فعالیت خود را به شکل تخصصی بر روی هنرهای ظریف ایرانی و ارائه آنها به شکلی تلفیقی، خلاق و ابداعی متمرکز کرده است. نمایشگاه قبلی این گروه با عنوان «پرده اول»، سوزن‌دوزی‌های ابتکاری بر روی پرده بود که سال 1397 در کاخ موزه سعدآباد و برج میلاد به نمایش درآمد.

نرجس خاتون فیروزی برگزار کننده این نمایشگاه و سرپرست گروه، با بیش از 48 سال پژوهش و فعالیت مستمر، در بیش از 60 نمایشگاه گروهی و چندین نمایشگاه انفرادی، آثار خود را در زمینه هنر سوزن‌دوزی ارائه کرده است. از وی همچنین کتاب دایرةالمعارف جامع سوزن‌دوزی ایران به زودی منتشر می‌شود که در آن 180 نوع سوزن‌دوزی ایرانی معرفی و اجرا شده است.

نمایشگاه «زن، صلح»، تا دهم شهریور، همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت10 تا 19، میزبان عموم علاقه‌مندان این هنر نفیس و پرظرافت ایرانی خواهد بود.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک 125، موسسه صبا، مراجعه نمایند.

 

 

 

 

   زمان انتشار: شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨ - ١٣:٠٩ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.