نقاشی معاصر ایران: از «پژوهش» تا «نمایش»

  صبا میزبان نخستین «جشنواره ملی نقاشی ارتنگ» می‌شود
 

«جشنواره ملی نقاشی ارتنگ» با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه علم و فرهنگ، فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری صبا، در دو بخش پژوهشی و نمایشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر] نخستین «جشنواره ملی نقاشی ارتنگ» در نخستین دوره خود در قالب یک پنل پژوهشی و نمایشگاه نقاشی کار خود را آغاز می‌کند.

این جشنواره عصر روز شنبه، 1 تیر ماه، از ساعت 15 تا 19 در گالری فرشچیان این مجموعه با گشایش نمایشگاه نقاشی: «انسان- بازپیدایی» آغاز می‌شود که در آن نزدیک به 80 اثر از بیش از 50 هنرمند ارائه می‌شود. این آثار منتخبی از 700 اثر است که از سراسر ایران به دبیرخانه این جشنواره ارسال و با نظر هیئت داوران به نمایشگاه راه یافته است.

رنگ روغن، اکرلیک، میکس مدیا، ذغال دستی و کنته از جمله تکنیک‌هایی است که این هنرمندان برگزیده‌اند و آثار خود را در طیفی از آبستره و انتزاعی تا رئال با محوریت موضوعی انسان، به نمایش خواهند گذاشت.

همچنین بخش پژوهشی جشنواره روز دوشنبه 3 تیرماه در قالب یک پنل تخصصی در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر از ساعت 14 تا 19 برگزار می‌شود.

صبا تا 6 تیر همه روزه از ساعت 10 تا 19، بجز ایام تعطیل، میزبان عموم مخاطبان این جشنواره هنری، هنرمندان و پژوهشگران هنر در تمامی گرایش‌ها خواهد بود.
نشانی محل برگزاری نشست‌ها: خیابان ولیعصر، نرسیده به تقاطع آیت الله طالقانی، پلاک 1552، سالن همایش‌ها.
نمایشگاه: خیابان طالقانی، نرسیده به میدان فلسطین، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک 125، موسسه صبا، نگارخانه استاد فرشچیان.

 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٤٢ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.