کامبیز درمبخش در آیین گشایش اولین جشنواره هنری «قلم»:

  این حرکت باید خیلی زودتر از اینها اتفاق می‌افتاد
 

کامبیز درمبخش، چهره پیش‌کسوت و صاحب سبک هنر معاصر ایران و داور «نخستین جشنواره هنری قلم»، برگزاری این جشنواره را حرکتی جدی و مهم در ایجاد حلقه پیوندی بین تولیدکنندگان ابزارهای هنری، با قشر هنرمند در کشورمان دانست.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این هنرمند نام‌آور ایرانی که در سطح جهانی شناخته شده و موفق به کسب رتبه‌ها و جوایز متعدد بین‌المللی در طول بیش از چهاردهه شده است، در آیین گشایش نخستین جشنواره هنری قلم، با بیان اینکه این اتفاق باید خیلی زودتر می‌افتاد یادآور شد: ما در کشور شرکت‌های تولیدی در بخش خصوصی، که محصولاتشان در ارتباط مستقیم با تولید هنری است، بسیار داریم؛ اما متاسفانه این شرکت‌ها اساسا از هنر و فضاهای هنری دورند و هیچ نسبتی میان آنان با اهالی هنر نمی‌بینیم. درحالیکه در خارج از کشور، شرکت‌ها و تولیدکنندگان خصوصی، همیشه با هنرمندان همراه‌اند چرا که قلم، خودکار، خودنویس و نوشت افزاری که تولید می‌کنند، ابزار کار هنرمندان است.

وی افزود: این مسئله دلیلی است برای ارتباط هرچه بیشتر شرکت‌های سازنده وسایل هنری و هنرمندان. این شرکت‌ها از این راه، خیلی راحت‌تر و بهتر برای بقیه اجناس خود تبلیغ می‌کنند. بسیاری از هنرمندان هم از این برندها استفاده می‌کنند و این ارتباط و استفاده برای تولیدکننده یک ارزش، اعتبار و سرمایه محسوب می‌شود.

وی نقش موسسه صبا را در تحقق این اتفاق، بسیار مهم و تعیین کننده دانست و اظهار داشت: صبا یکی از مجموعه‌های نمایشگاهی تخصصی حوزه تجسمی ماست که بسیار زیبا ساخته شده و فضا و امکانات خوبی برای هنرمندان دارد و از هر نظر بهترین گزینه برای نمایشگاه‌های در سطح ملی و رخدادهای هنری بزرگ کشور به شمار می‌رود. من پیشنهاد می‌کنم برای رونق حرفه‌ای و رشد کیفی این مجموعه، فرصتی برای عرضه آثار هنرمندان بزرگ و برجسته ایرانی در اختیار علاقه‌مندان هنر معاصر گذاشته شود.

این هنرمند، ابراز امیدواری کرد که جشنواره قلم، زمینه‌ساز و آغازگر یک الگوی موفق و کارآمد در اقتصاد هنر و در مناسبات بین هنرمندان و بخش خصوصی گردد و با استمرار چنین حرکتی ثمرات آن را در فضای هنری مشاهده کنیم.

گفتنی است نخستین جشنواره هنری قلم با ارائه بیش از 250 اثر هنری در انواع گرایش‌ها و تکنیک‌های کار با قلم در 2 بخش استادان و پیش‌کسوتان و هنرمندان جوان تا 9 تیر میزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨ - ١٠:٥٢ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.