از ۴۵ سال هنر قرآنی استاد «سهم الدین زمانی» تجلیل می شود:

  نشست تخصصی نمایشگاه قرآن نگاره‌های «آیینه‌ای به رویت آیات» در صبا
 

صبا هم‌زمان با میزبانی نمایشگاه قرآن نگاری‌های «سهم الدین زمانی»: «آیینه‌ای به رویت آیات»، نشست تخصصی و آیین بزرگداشت این هنرمند قرآنی را با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران هنری برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، در این نشست علمی- پژوهشی که عصر سه شنبه ۳۱ اردیبهشت از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر برگزار می‌شود آثار قرآن‌نگاری سهم‌الدین زمانی بررسی و از ۴۵ سال حضور این هنرمند در عرصه هنر قرآنی تجلیل خواهد شد.

در این نشست، دکتر محمدمهدی هراتی، مدرس و پژوهشگر پیش‌کسوت هنر و عضو گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر، با موضوع «نسیم بهشت در نگارخانه صبا»، دکتر سیدرضی موسوی گیلانی، عضو هیئت علمی مدرسه اسلامی هنر، با عنوان «جایگاه فهم مسلمانان از قرآن در شکل‌گیری هنر اسلامی»، دکتر محمدعلی رجبی، عضو پیوسته فرهنگستان و هنرمند و مدرس باسابقه، در خصوص «در تمجید و تکریم هنر قرآنی استاد زمانی»، و دکتر ابراهیم بازرگان، عضو هیئت علمی مدرسه اسلامی هنر، با موضوع «تصویر هنری در قرآن» سخن خواهند گفت.

پایان این نشست با آیین ویژه بزرگداشت ۴۵ سال هنرآفرینی استاد سهم‌الدین زمانی در ساحت قرآن و اهدای لوح تقدیر به این هنرمند توسط سرپرست فرهنگستان هنر همراه خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت حضور در این مراسم می‌توانند به خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره  ۱۵۵۲، فرهنگستان هنر، طبقه سوم، سالن همایش‌ها مراجعه کنند.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:١٠ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.