«سمفونی لک لک ها» در صبا نواخته می شود

  صبا با سومین جشنواره فرهنگی هنری انجمن ام اس، میزبان آثار صدها هنرمند در رشته های مختلف هنرهای تجسمی، ادبیات و فیلمنامه نویسی می شود.
 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- «سمفومی لک لک ها» با نمایش 500 اثر ازهنرمندان در رشته های مختلف، پیام آور آگاه سازی جامعه از ابعاد مختلف بیماری ام اس و مشکلات مبتلایان آن و نیز جبران باورهای غلط و رایج در این خصوص خواهد بود.

این جشنواره با هدف بسترسازی فرهنگی هنری برای شناخت بیشتر و نزدیکتر جامعه از این بیماری، ارائه اطلاعات درست و کارشناسانه، تعمیق روح خودباوری در میان مبتلایان به ام اس که همه ابعاد زندگی از جمله ازدواج، اشتغال و ایجاد فرصت و زمینه برای شناخت قابلیتها و شکوفایی استعدادها و خلاقیتهای هنری آنها امسال و در سومین گام خود در سطحی وسیع و با برنامه هایی گسترده در چندین مرکز از جمله برج میلاد برگزار می شود.

گشایش این جشنواره عصر روز شنبه سوم تیر در تالار ایران فرهنگستان هنر و نگارخانه های آینه و خیال موسسه صبا خواهد بود که طی آن از حدود 500 اثر در قالب 6 رشته هنری نقاشی، عکاسی، تصویرسازی، پوستر، کاریکاتور، مجسمه و نیز بخش خلاقیت ادبی داستان، شعر و فیلمنامه نویسی و میز بخش هنرهای سنتی و صنایع دستی با موضوع ام اس و ابعاد مختلف آن در زندگی مبتلایان به این بیماری رونمایی خواهد شد. این آثار از میان چند هزار اثر ارسال شده به دبیرخانه این انجمن توسط هیات داوران انتخاب و برای ارائه به نمایشگاه راه یافته اند.

بخش جنبی این جشنواره، نمایش آثار آقای شهلایی هنرمند عکاس است که 25 سال مبتلا به ام اس بوده و به قله اورست صعود کرده و روایتی تصویری از این صعود را پیش چشم گذاشته است. وی در قالب یک ورک شاپ با نمایش فیلمی از سفر و عکاسی خود، گزارش کاملی از صعود به اورست را ارائه خواهد داد.

«سمفونی لک لک ها» بمدت 15 روز تا 15 تیرماه در گالریهای «آینه» و «خیال» میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.

 

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ - ١٥:٠٠ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.