صبا برای" گردهمایی بسم الله نگاری " فراخوان داد

  صبا همزمان با ماه میهمانی خدا و در استقبال از شب معراج رسول نور، میزبان بزرگترین گردهمایی حروفنگاران بسم الله از سراسر ایران می شود.
 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- گردهمایی بسم الله نگاری با عنوان " ترنم عارفانه " دوشنبه بیست و دوم خرداد با حضور تمامی علاقمندان و هنرمندان فعال در حوزه حروفنگاری از ساعت 10 صبح تا 17 عصر در نگارخانه های خیال شرقی و آئینه برگزار می شود. این گردهمایی هنری یکروزه که با همکاری معاونت فرهنگی موسسه آموزش عالی ناصرخسرو، موسسه مطالعات جامع هنر برسام، نشان فرهنگی، هنری و پژوهشی نقش مهر و موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود در دو رشته: تایپوگرافی آیه شریفه بسم الله الرحمن الرحیم و تایپوگرافی (حروفنگاری) مرغ بسم الله (مرغ بسمل) خواهد بود. خلق اثر در این برنامه به دو صورت بداهه و طراحی و اجرای رایانه ای و با انواع مواد و تکنیکها و در گرایشهای متنوع خواهد بود. شرکت در این برنامه برای عموم هنرمندان، دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مختلف هنری آزاد بوده و هر شرکت کننده حق ارائه تنها یک اثر را خواند داشت. شرکت کنندگان می بایست ابزار و مواد مورد نیاز خود را در روز برپایی گردهمایی به همراه داشته باشند. اندازه آثار در بخش بداهه نویسی حداقل a3 و حداکثر 50-70 و در آثار با خروجی رایانه ای در ابعاد 25-25 با رزولوشن dpi300 می باشد.

مراسم تجلیل از نفرات برگزیده و اهدای جوایز در روز سه شنبه سی خرداد از ساعت 17 تا 19 در سالن سینما تک موسسه صبا برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که آثار منتخب هیات داوران در قالب کتابی منتشر خواهد شد.

گردهمایی بسم الله، روز رمضانی صبا را به پیوند خط و خیال و خلاقیت با زیباترین نام ها که نام خدای مهربانی است رونق و روشنی خواهد بخشید.


 

   زمان انتشار: شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٦ - ٠٩:١٥ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.