نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد ابوالوفا حسینی در صبا

  با گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد ابوالوفا حسینی در صبا، جلوه هایی از قابلیتهای هنر خوشنویسی معاصر به روایت یکی از باسابقه ترین هنرمندان این عرصه به نمایش درمی آید.
 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه روز چهار شنبه سی و یکم خرداد در گالری استاد لرزاده این موسسه با حضور هنرمندان و عموم علاقمندان گشایش خواهد یافت.

این مجموعه شامل حدود 40 اثر از استاد ابوالوفاء حسینی پیشکسوت خوشنویسی معاصر و جمعی از شاگردان او بوده که هم اکنون از استادان انجمن خوشنویسان اصفهان هستند. آثار ارائه شده در دو قالب نستعلیق و چلیپا و در ابعاد مختلف و دربرگیرنده فعالیتهای چندسال اخیر هنرمند است که تمامی آنها برای نخستین بار به نمایش درآمده است.

ابوالوفا حسینی، استاد رسمی انجمن خوشنویسان و دارای رتبه درجه یک دکترای هنری است که سابقه 45 سال تدریس هنر و خوشنویسی را در کارنامه دارد. آثار این هنرمند که خوشنویسی را در محضر استادان نام آوری چون: حبیب الله فضائلی، نصرالله معین و عبدالله فرادی آموخته در کنگره های جهانی یونسکو، بزرگداشت جهانی حافظ، خواجو و حکیم نظامی عرضه شده و انتشار یافته و همچنین نمایشگاههای متعدد داخلی و بین المللی از آثار وی در سالهای اخیر برگزار گردیده است. از این هنرمند، کتابت پایان نامه یحیویه اثر امیرنظام گروسی به خط نستعلیق، آماده انتشار است.

نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد ابوالوفا حسینی و جمعی از شاگردان تا بیستم تیرماه پذیرای عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

علاقه مندان جهت بازدید ازاین نمایشگاه در روز افتتاحیه می توانند ار ساعت 11 صبح مراجعه کنند

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٦ - ١١:٥٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این سایت برای موسسه فرهنگی هنری صبا محفوظ است.