از ۴۵ سال هنر قرآنی استاد «سهم الدین زمانی» تجلیل می شود:

  نشست تخصصی نمایشگاه قران نگاره های «آیینه ای به رویت آیات» در صبا
 

صبا همزمان با میزبانی نمایشگاه قرآن نگاریهای «سهم الدین زمانی»: «آیینه ای به رویت آیات»، نشست تخصصی و آیین بزرگداشت این هنرمند قرآنی را با حضور کارشناسان و صاحبنظران هنری برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- در این نشست علمی- پژوهشی که عصر سه شنبه ۳۱ اردیبهشت از ساعت ۱۶ الی ۱۸ درسالن همایش های فرهنگستان هنر برگزار می شود آثار قرآن نگاری سهم الدین زمانی بررسی و از ۴۵ سال حضور این هنرمند در عرصه هنر قرآنی تجلیل خواهد شد.

در این نشست، دکتر محمدمهدی هراتی (مدرس و پژوهشگر پیشکسوت هنر و عضو گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر) با موضوع: نسیم بهشت در نگارخانه صبا، دکتر سیدرضی موسوی گیلانی (عضو هیات علمی مدرسه اسلامی هنر) با عنوان: جایگاه فهم مسلمانان از قرآن در شکل گیری هنر اسلامی، دکتر محمدعلی رجبی (عضو پیوسته فرهنگستان و هنرمند و مدرس باسابقه) در خصوص: در تمجید و تکریم هنر قرآنی استاد زمانی، و دکتر ابراهیم بازرگان (عضو هیات علمی مدرسه اسلامی هنر) با موضوع: تصویر هنری در قرآن سخن خواهند گفت.

پایان این نشست با آیین ویژه بزرگداشت ۴۵ سال هنرآفرینی استاد سهم الدین زمانی در ساحت قرآن و اهدای لوح تقدیر به این هنرمند توسط سرپرست فرهنگستان هنر همراه خواهد بود.

علاقه مندان جعت حضور در این مراسم می توانند به خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره  ۱۵۵۲فرهنگستان هنر طبقه سوم سالن همایش ها مراجعه کنند.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:١٠ | نسخه چاپي

خروج