" چهرگان " در صبا رونمایی شد
 

نمایشگاه " چهرگان " با ارائه آثار طراحی جلد " نرگس زیانی " در صبا گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که عصر سه شنبه هفتم دی در نگارخانه " استاد لرزاده " این موسسه با حضور علاقمندان گشایش یافت آثار سه سال اخیر هنرمند را در زمینه طراحی جلد کتاب ارائه کرده است. این مجموعه شامل 95 اثر در تکنیک های دیجیتال و ترکیب دیجیتال و دستی با تکنیک های تصویرسازی است. جلدهای طراحی شده به سفارش انتشارات : ققنوس، کتاب نیستان و نشر شکوفه ( انتشارات امیرکبیر ) بوده که عمدتا اختصاص به کتب منتشر شده در حوزه علوم انسانی و فلسفه، ادبیات ( رمان، داستان، شعر ) و نمایشنامه دارد.
وی درباره رویکرد آثار ارائه شده میگوید: محوریت ایده بر اساس محتوای کتاب و پرورش آزاد تخیل پس از مطالعه متن است. زیانی تاکید دارد بیشتر، آثاری برای طراحی جلد به او پیشنهاد می شود که بر اساس گرایشها و علایق شخصی هنرمند، نسبت نزدیکتری با این فضای پرورش تخیل و خلق ایده های نو دارد.
نرگس زیانی ، ویژگی آثار عرضه شده در این نمایشگاه را جلوه بارزتر تکنیک های تصویرگری، گرایش به فرم و موتیف های سنتی، و تصویرسازی روایی و نیز بهره گیری از یک اریژینالیته تصویری غیر تقلیدی در یک پروسه خلاقیت شخصی عنوان کرده است.
نرگس زیانی دانش آموخته کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه سوره تهران و عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران است که تاکنون آثار خود را در چندین نمایشگاه گروهی ارائه کرده است. او همچنین از برگزیدگان اولین و دومین " سالانه هنر طراحی کتاب " در سالهای 94 و 95 به شمار می رود.
فرصت بازدید از این نمایشگاه که پنجره ای دیگر به ایده ها و خلاقیتهای نو در گرافیک معاصر ایران گشوده است تا چهاردهم دی ماه مهیاست.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٨ دی ١٣٩٥ - ١٣:٢٢ | نسخه چاپي

خروج