«طیف مهر مانی» چهارمین نمایشگاه تخصصی هنرمندان کم توان ذهنی را در «صبا» برگزار می کند
 

«طیف مهر مانی» چهارمین نمایشگاه تخصصی هنرمندان کم توان ذهنی را در «صبا» برگزار می کند

 

موسسه فرهنگی هنری صبا با میزبانی از چهارمین نمایشگاه تخصصی «طیف مهر مانی» آثار هنرمندان کم توان ذهنی- اوتیسم را به نمایش می گذارد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- این نمایشگاه که روز پنجشنبه 11 آذر ساعت 17 تا 19 در نگارخانه استاد محمود فرشچیان واقع در این مجموعه گشایش می یابد، شامل 56 اثر از 6 هنرمند کم توان ذهنی با گرایش اوتیسم است که با موضوع طبیعت بیجان و پرتره، نگاه این عده را به محیط و جهان اطراف خود نشان می دهد.

آثار در تکنیک های متنوعی چون: رنگ روغن، اکرولیک، ترکیب مواد، چاپ، ماژیک در ابعاد مختلف ارائه شده است.

این چهارمین حلقه از نمایشگاههای تخصصی«طیف مهر مانی» با تمرکز بر بچه های کم توان ذهنی با آسیب شناسی اوتیستیک است که توسط گروه هنری طیف مهر با سرپرستی دکتر نیره سادات عبداللهی مقدم برگزار می شود.این هنرمند که بیش از 30 سال نقاشی می کند دکترای نقد آثار هنری از دانشگاه هنر و سپس دکترای روانشناسی بالینی داشته و آثار خود را در چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی در گالریهای: برگ، بهزاد، کمال الملک، فرهنگسرای خاوران، و... در ایران و همچنین در کشورهای مختلف جهان از جمله در سال 2004 در فرانسه- پاریس و سال 2018 در هلند- وست وود به نمایش گذاشته که در همین نمایشگاه، بعنوان یکی از 300 نقاش بین المللی جهان، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفته است.

دکتر عبداللهی مقدم که هم اکنون با راه اندازی موسسه طیف مهر مانی بطور تخصصی بر روی آموزش و تربیت افراد کم توان ذهنی و اوتیسم از 14 تا 55 ساله متمرکز است، کارشناس پزشکی صدا و سیما بوده و مقالات تخصصی متعددی در حوزه روانشناسی به انتشار رسانده است.

در چهارمین «طیف مهر مانی» حاضران شاهد اولین اجرای رسمی تئاتر و موسیقی توسط هنرمندان توان یاب این موسسه با همراهی و همیاری هنرمندان میهمان حرفه ای و همچنین پخش یک مستند کوتاه  در مراسم افتتاحیه خواهند بود.

طیف مهر مانی در روز جهانی معلولین با هدف آگاهی بخشی عمومی در مورد شرایط ویژه این طیف گشایش می یابد و تا 18 آذر همه روزه از 10 تا 19 میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٩ آذر ١٤٠٠ - ١٢:٠٣ | نسخه چاپي

خروج