دومین جشنواره «سالانه هنرهای تجسمی ساتین» با شعار «نگاه تازه- بیان نو» آمد
 

دومین جشنواره «سالانه هنرهای تجسمی ساتین» با شعار «نگاه تازه- بیان نو» آمد

 

«صبا» با شروع میزبانی از دومین «سالانه هنرهای تجسمی ساتین»، جلوه گاه تازه ترین تجربه های هنرمندان ایرانی شد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- با گشایش دومین سالانه هنرهای تجسمی ساتین، مجموعه ای گسترد و پرحجم از خلاقیت و نوآوری هنرمندان جوان کشورمان در تنوعی چشمگیر از رویکردها و گرایشهای هنری در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

در این نمایشگاه که ساعت 16 عصر جمعه 16 مهر در گالریهای ملی و خیال شرقی با حضور و استقبال وسیع نسل جوان افتتاح شد، بیش از 350 اثر از 150 هنرمند ایرانی در کنار 25 هنرمند کشور همسایه و همدل؛ افغانستان  در پنج رشته نقاشی، مجسمه، چاپ دستی، عکاسی و هنرهای جدید به نمایش درآمده است که این تعداد از میان بیش از 3000 اثر ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره هنری برگزیده شده و خبر از رخدادی جریان ساز در فضای تجسمی ایران می دهد.

ویژگی بارز و برجسته این دوره، حضور و شرکت طیف وسیعی از جریانها و گفتمانهای هنرهای تجسمی معاصر ایران به شمار می رود که فرصتی ارزشمند و کم نظیر برای همه کسانی محسوب می شود که رویدادهای تجسمی کشور را دنبال می کنند.

دومین سالانه هنرهای تجسمی ساتین به‌صورت غیررقابتی برگزار می‌شود و هیئت‌داوران در هر بخش دو نفر را به ‌عنوان دریافت‌کننده بورس حمایتی ساتین به مبلغ هفتاد میلیون ریال معرفی می‌کنند. داوران بخش عکاسی فرهاد فخریان و پرهام تقی اف، بخش نقاشی محمد خلیلی و خسرو خسروی، بخش چاپ دستی مهرداد ختایی، شکوفه فلاح و رضا هدایت، بخش مجسمه‌سازی  نرگس حریریان، روح‌الله شمسی زاده و کامبیز صبری، بخش هنرهای جدید هلیا دارابی، رزیتا شرف جهان و شهرام انتخابی هستند.

در بخش جنبی دومین سالانه ساتین که امسال به نمایش آثار هنرمندان افغانستانی اختصاص یافته، ۵۰ اثر از ۲۵ هنرمند افغانستانی مقیم ایران و افغانستان در شاخه‌های نقاشی، طراحی، نقاشی‌خط، عکاسی، ویدئوآرت و... ارائه شده است.

سالانه ساتین در دومین دوره  با حمایت معنوی موسسه فرهنگی اکو و دانشگاه هنر فرشچیان برگزار شده و مجموعه‌های صنایع هفت الماس و صنایع غذایی کاله-سولیکو جهت برگزاری هر چه بهتر این رویداد در کنار موسسه ساتین قرار گرفتند.

صبا با گشودن درهای خود به این سالانه که موفق به جلب مشارکت هزاران هنرمند از سراسر ایران شده، روزهای پررونقی را انتظار می کشد.

علاقه‌مندان جهت بازدید از آثار برگزیده دومین سالانه ساتین می‌توانند تا ۳۰ مهرماه همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰  به نشانی خیابان ولیعصر، بین بزرگمهر و طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵، موسسه صبا فرهنگی هنری و پژوهشی صبا ، گالری‌های ملی و خیال شرقی مراجعه نمایند.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠ - ١٣:٤١ | نسخه چاپي

خروج