هنر آبرنگ ایران، با رنگها و برگهایی تازه در «صبا» درخشش آغاز کرد
 

هنر آبرنگ ایران، با رنگها و برگهایی تازه در «صبا» درخشش آغاز کرد

 

«صبا»، تازه ترین نماهای نوآوری در آبرنگ معاصر ایران را با حضور برجسته ترین استادان این هنر رونمایی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- با گشایش نمایشگاه دومین دوره مسابقات سراسری آبرنگ شرکت «واتر کالریست»، این مجموعه به دومین عرصه بزرگ و سراسری رقابت و مشارکت هنرمندان این رشته خوشامد گفت.

این نمایشگاه سه روزه که عصر روز سه شنبه 20 مهر با حضور اهالی هنر و علاقمندان در نگارخانه خیال این مجموعه افتتاح شد، شامل 90 اثر برگزیده از بیش از 400 اثر است که با تکنیک آبرنگ روی مقوا کار شده و شیوه ها و گرایشهای مختلف و متنوع آبرنگ معاصر را به نمایش می گذارد.

همزمان با نمایشگاه در بخشهای مختلف گالری، ورک شاپ برای هنرجویان و محلهایی با امکانات و ابزارهای لازم برای نقاشی متقاضیان قرارداده شده بود.

در افتتاح نمایشگاه، حضور هنرمندان این رشته از جمله استادان: حمید سعادتی، جبار نظری و کاوه سعادتی مطلق به چشم می خورد.

آثار ارائه شده توسط 16 تن از اساتید بنام آبرنگ کشورمان داوری شده و طی همایشی در روز پایانی و اختتامیه نمایشگاه، با حضور هنرمندان، پیشکسوتان و اساتید، اعلام و اهدای جوایز نفرات برتر در 4 بخش: پرتره- منظره- فضای شهری- گل، و همچنین اهدای لوح تقدیر به اساتید صورت خواهد گرفت. 

شاهین آروین، کوروش اصلانی، اکبر اکبری، حسین بهمن پور، حمید سعادتی، محمود سمندریان، ایمان شاه مرادی، علی گلباز، آریو فرضی، مرجان مدرسی، احمد مقدسی، نادر مهذب نیا، جبار نظری، بهمن نیکو، کاوه هاشمی مطلق و سیمین هرمزی، نامهای آشنای این هنرند که حضورشان این مسابقه هنری را در سطح حرفه ای و کیفی بالایی تعریف و آن را بعنوان رخداد مهمی در هنر آبرنگ ایران جلوه می دهد.

بخش ویژه این همایش، رونمایی و معرفی تندیس ثابت جشنواره سالانه: نهنگ طلایی خواهد بود که انتخاب آن بر اساس تداعی مفهوم آب و مجاورت آن با هنر آبرنگ انجام گرفته است.

شرکت مستر و شرکت واترکالریست با همکاری صبا، برگزارکننده این نمایشگاه هستند.

صبا بمدت سه روز تا 22پنجشنبه  مهر از ساعت 10 لغایت 19 جلوه گاه تازه ترین نوآوریها، مهارتها و خلاقیتهای هنرمندان جوان سراسر ایران در گرایش آبرنگ با گستره ای از گوناگونی شیوه های اجرا خواهد بود.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢١ مهر ١٤٠٠ - ١٢:٢٩ | نسخه چاپي

خروج