نگاه تازه - بیان نو؛ با «دومین جشنواره سالانه هنرهای تجسمی ساتین» در «صبا»
 

نگاه تازه - بیان نو؛ با «دومین جشنواره سالانه هنرهای تجسمی ساتین» در «صبا»

 

صبا، با میزبانی از دومین «سالانه هنرهای تجسمی ساتین»، از آثار بیش از یکصد و پنجاه هنرمند ایرانی سراسر کشور در کنار هنرمندان همسایه و میهمان از افغانستان، در پنج رشته هنری پرده برداری خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این جشنواره که عصر جمعه 16 مهرماه ساعت 16 با حضور هنرمندان و عموم علاقمندان در «نگارخانه ملی» و «گالری خیال شرقی» این مجموعه گشایش می یابد، منتخبی از 5000 اثر ارسال شده توسط هنرمندان به دبیرخانه این جشنواره است که شعار خود را در دومین تجربه: «نگرش تازه- بیان نو» اعلام کرده است.

دومین سالانه ساتین در گزینش نگاهها و گرایشهای خلاق، نوآور و ابداع گر، به دنبال رویکردی متفاوت در ارائه مفهوم هنر و فراهم کردن بستری مناسب جهت نمایش، فروش و حمایت از آثار هنرمندان جوان مستعد و خلاق است.

در این مجموعه منتخب که 300 اثر از بیش از ۱۵۰ هنرمند در پنج رشته نقاشی مجسمه ، چاپ دستی، عکاسی و هنرهای جدید را ارائه کرده و در نوع خود بلحاظ تعداد، تنوع، و انتخاب آثار بر اساس معیارهای حرفه ای و کاملا تخصصی، از گسترده ترین مجموعه های هنر جدید، با حضور بیشترین جریانها و گفتمانهای هنری امروز و از رویدادهای مهم تجسمی کشورمان به شمار می رود، یک بخش ویژه نیز به نمایش آثار هنرمندان افغانی اختصاص یافته و ۵۰ اثر از ۲۵ هنرمند افغان مقیم ایران و افغانستان به نمایش گذاشته می شود.

روند برگزاری و انتخاب آثار دومین سالانه ساتین از زمان انتشار فراخوان حدود ۳ ماه بطول انجامیده و بیش از ۵۰۰۰ اثر به دبیرخانه سالانه ارسال گردید که هم به لحاظ کمی و هم از منظر کیفی، رشد قابل توجهی را نسبت به دوره اول نشان می دهد

داوری آثار توسط ۱۵ تن از اساتید مطرح کشور در دو مرحله انجام شد و در نهایت حدود ۳۰۰ اثر از ۱۵۰ هنرمند به مرحله نمایش راه یافت. قابل ذکر است  جهت حمایت از هنرمندان، تمامی آثار توسط کارشناسان خبره قیمت گذاری شده و امکان خرید در نمایشگاه فراهم گردیده است.

برگزاری این دور از سالانه ساتین با حمایت معنوی موسسه فرهنگی اکو و دانشگاه هنر فرشچیان صورت می گیرد.همچنین  مجموعه های معظم «هفت الماس» و «کاله»، جهت برگزاری هر چه بهتر این رویداد در کنار موسسه ساتین قرار گرفتند.

علاقه مندان جهت بازدید از آثار برگزیده دومین سالانه ساتین می توانند از ۱۶ تا ۳۱ مهر ماه همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۱۸ به نشانی  خبابان ولیعصر، بین بزرگمهر و طالقانی، خیابان برادران سهید مظفر، پلاک ۱۲۵، موسسه صبا ، گالری ملی وخیال شرقی مراجعه نمایند.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٤ مهر ١٤٠٠ - ١٥:٠٨ | نسخه چاپي

خروج