نشست هم اندیشی رسانه ، فرهنگ ، مدیریت و توسعه پایدار برگزار شد
 

نشست هم اندیشی رسانه ، فرهنگ ، مدیریت و توسعه پایدار برگزار شد

 

نخستین نشست هم اندیشی تخصصی رسانه ، فرهنگ ، مدیریت و توسعه پایدار  با حضور مسوولین ، کارشناسان ، پژوهشگران و اصحاب رسانه در محل موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا وابسته به فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران ؛ سجاد محمد یارزاده رئیس موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا با اعلام خبر فوق اظهار داشت : توسعه پایدار ، فراگیر ، متمرکز و متوازن ، جز با در نظر گرفتن سهم فرهنگ و هنر و توسعه فرهنگی ، قابل تحقق و حتی تصور نیست . سند تاریخی گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در آستانه قرن جدید ، شاخص ها و محور های نقشه راه ، طرح ریزی تمدن بزرگ ایرانی اسلامی را تبیین کرده و باید همه مسوولان و آحاد مردم برای تحقق آن همت کنند.

مجید طلیمی رییس مرکز مطالعاتی مدیریت دانش خاورمیانه و کارشناس عالی ارتباطات و رسانه نیز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت : عرصه فرهنگی عرصه جهاد است و حفظ فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی در شرایط کنونی در جهان ، مرد میدان می طلبد.  بر این اساس ؛ به منظور پاسداری از میراث هنر ایرانی ، دستیابی به آخرین یافته‌ها و نیز ارتقاء فرهنگی برای مقابله با تهدیدات ، لازم است تا فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران حمایت و تقویت گردد .

مجید طلیمی تاکید کرد : رسانه ها ، موثق ترین ، موثرترین و مقرون به صرفه ترین ابزار برای ایجاد و تحکیم توسعه پایدار هستند و بهره گیری دانایی محور از رسانه ، موجب تحقق اهداف مورد نظر می گردد.

قربان محمد پورقاز رییس گروه اقتصاد موسسه فرهنگی هنری صبا نیز ، در حاشیه بازدید از نمایشگاه آثار خوشنویسی قرآنی گفت:  طبق تعاریف دانشمندان حوزه اقتصاد ، اقتصاد یعنی مطالعه رفتار بشر در مدیریت تولید ، توزیع و مصرف ثروت و یکی از فاکتور های مهم برای جامعه هنرمندان عزیز توجه به مدیدیت عالی هنر و  اقتصاد هنر  و ایجاد کسب و کار ها در  تمام رشته های هنر می باشد و تولید آثار هنری برای جامعه هنرمندان و علاقه مندان این رشته ،   باعث ایجاد اشتغال ، ارتقاء رفاه اجتماعی و امنیت و آرامش می گردد .

همچنین نقی الیاسی محقق و کارشناس عالی حقوق تجاری نیز خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های مهم جهان ، همبستگی فرهنگ ، رسانه ، هنر و تبلیغات است که در قرن حاضر ، اثربخش ترین تعامل برای برون رفت از آسیب های اجتماعی و حفظ آرمان های ملی است . امیدواریم با حمایت همه جانبه مسوولین ، فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران بهترین سنگر جهادگران عرصه فرهنگ و هنر باشد.

در بخش ویژه مراسم ، فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به وسیله مدیریت موسسه علمی فرهنگی صبا و دبیر کل مجمع جهانی شهر های اسلامی ضمن نکوداشت از مجید طلیمی برای 20 سال خدمت صادقانه در عرصه رسانه و روابط عمومی ، از ایشان به عنوان مرد میدان روابط عمومی و رسانه با اهداء لوح ، تجلیل کرد و در پایان نشست هم اندیشی ، از علی اکبر کلاته ، ندا شکوهی ، سحر میرزا بیگی ، مهناز امیر موعظ و رضا خوشبخت به عنوان مدیران فعال حوزه فرهنگی و روابط عمومی  تقدیر شد.

 

   زمان انتشار: شنبه ٩ خرداد ١٤٠٠ - ٠٩:١٠ | نسخه چاپي

خروج